BASK

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

BASK ATATÜRK
ATATÜRK & BASK

YENİ YILIMIZ KUTLU OLSUN!

BASK yeni-yilimiz-kutlu-olsun

YENİ YILIMIZ KUTLU OLSUN!

Genel Başkan  Bayram Zengin, yayınladığı yeni yıl mesajında, başta kamu görevlileri olmak üzere 2022  yılının herkese hayırlı olmasını dilediği mesajında aşağıdaki hususlara yer verdi: 

“2022 yılına girerken BASK adına talep, beklenti ve dileklerimizi bir kez daha kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz:

Ülke bazında karşılaştığımız ve boğuştuğumuz ekonomik, sosyal, kültürel ve özellikle sağlık ile ilgili olayları birlikte karşıladık, birlikte göğüsledik; birlikte üzüldük, birlikte sevindik.

Uluslararası alanda saldırılara, örtülü ve açık ambargolara maruz kaldık. Örneğin Doğu Türkistan’da yandık, Dağlık Karabağ’da büyük mutluluk yaşadık. Dost bildiklerimizin düşmanlığını, güvendiklerimizin sırtımıza hançer sapladıklarını gördük.

Genel nitelikli sorun ve konuları bir yana koyarak; 2021 yılını yaşanan acı  ve tatlı olayları, uğradığımız saldırıları ve verdiğimiz resmi-sivil şehitleri, kimi kez çalışma hayatında olumlu, kimi kez özellikle kamu görevlilerine karşı yürütülen hukuka aykırı uygulamaları, kimi kez de başta sağlık ve eğitim çalışanları olmak üzere kamu görevlilerine yönelik üzücü ve utanç verici saldırıları, insan hakları ihlallerini, akla hayale gelmez mobbing (psikolojik taciz) örneklerini geride bıraktık.

Ve 2021 yılını tarihte ender görülen ve birçok ülkenin başına bela olan ve varyant değiştirerek kimi kez Delta kimi kez Omigron olarak karşımıza çıkan Koronavirüs salgınında sevdiklerimizi, dostlarımızı, arkadaşlarımızı kaybettik. İnsanlarımızı hayatta tutabilmek için sağlık çalışanlarımız hayatlarını feda etti.

Haksızlığa karşı durma ve önleme, hak arama ve hak isteme görevimizi imkânlarımız ölçüsünde yerine getirmeye çalıştık.

Aramıza sızan ve bazı yapıları ele geçiren balta sapları yüzünden toplu sözleşme süreci danışıklı dövüşe, peşkeşe kurban gitti, önümüzdeki iki yılımızı peşinen heba etti.

Önümüzde yeni bir 365 gün var.

2022 yılında; başta kamu görevlileri olmak üzere hepimize, Türkiye’mize, Türk Dünyasına, İslam Alemine ve insanlığa barış, huzur, sağlık, esenlik diliyorum. 

İktidarı ve muhalefeti ile siyasetin toplumsal barışın sağlanması, korunması ve güçlenmesi için demokratik işbirliği içerisinde olmasını bekliyorum.

Temsili demokrasiden katılımcı demokrasiye doğru gerekli adımların atılmasını temenni ediyorum.

Bireylerin daha özgür, toplumun daha örgütlü ve Türkiye’nin daha demokratik, daha sosyal bir hukuk devleti olmasını istiyorum.

Memuru ve işçisi ile tüm çalışanların ve emeklilerinin aile sorumluluklarını yerine getirebilecekleri bir ücrete kavuşmalarını temenni ediyorum.

Kamu görevlilerinin çağdaş ve insana yaraşır bir çalışma ortamına kavuşmalarını, Anayasaya, demokrasiye, Devlete, millete ve hukuka sadakat yeminine bağlı kalarak hukuk zemininde görev yapmalarını; kamu yönetiminde kariyer, ehliyet ve liyakat ilkelerine bağlı kalınmasını; haksızlığa, baskıya ve adaletsizliğe maruz kalmamalarını; haklarını aramalarını ve istemelerini, haksızlıklara ve hukuk dışı işlemlere karşı hukuk içerisinde kalarak mücadele etmelerini, doğru ve bağımsız sendikalarda örgütlenmelerini diliyor ve bekliyorum.

Ve insanlığın başına bela olan Koronavirüs salgınının çaresinin bulunacağını ümit ediyorum.

Kaybettiklerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet ve mağfiret diliyorum

Bu vesile ile başta kamu görevlileri ve emeklileri olmak üzere tüm vatandaşlarımızın, Türk Dünyasının, İslam ve insanlık aleminin yeni yılını kutluyorum.

Herkes için barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.”

YORUM YAZ