BASK

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

BASK ATATÜRK
ATATÜRK & BASK

TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİMİZ İÇİN DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKANI GÜLTEKİN UYSAL'I ZİYARET ETTİK.

BASK toplu-sozlesme-taleplerimiz-icin-demokrat-parti-genel-baskani-gultekin-uysal--i-ziyaret-ettik-

TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİMİZ  İÇİN DEMOKRAT PARTİYİ ZİYARET ETTİK.

BASK olarak Ağustos ayında başlayacak toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde memurların ve emeklilerinin sorun ve talepleri ile BASK’ın çözüm önerilerini anlatmak ve aktarmak üzere TBMM’nde temsil edilen partileri ziyaret etme kararımız çerçevesinde, randevu taleplerimize cevap verme sırası ile ikinci ziyaretimizi Demokrat Parti’ye yaptık.

Genel Başkan Bayram Zengin, Genel Sekreter  ve AES Genel Başkanı M. Alper Öğretici, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Bağımsız Büro-Sen Genel Başkanı Erkut Demirci ile Genel Mali Sekreter ve Bağımsız Enerji-Sen Genel Başkanı Hanife Yazar’dan oluşan BASK Heyeti, 29 Haziran 2021 Salı günü DP Genel Başkanı ve Afyon Milletvekili Sn. Gültekin Uysal’ı parti genel merkezinde ziyaret etti. Genel Başkan Uysal’a Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı  ve 20. Dönem Çankırı Milletvekili Ahmet Uyanık eşlik etti.

Halen kamu işçileri için sendikalar ile Hükumet arasında devam eden ve 2021-2022 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşme görüşmelerinde Hükumete iletilen taleplerin ve bu görüşmelerin memur toplu sözleşmelerine olası yansımalarının değerlendirildiği görüşmede,  Ağustos ayında başlayacak ve 2022-2023 yıllarını kapsayacak memur toplu sözleşmeleri üzerinde genel Başkan Bayram Zengin tarafından açıklama yapıldı.

2 Ağustos tarihinde başlayacak toplu sözleşme öncesinde  3 milyon 250 bin memur ve 2 milyonu aşkın memur emeklisinin sorun, talep ve beklentileri, pandemi koşulları altında yaşadıkları sorunlar üzerinde duruldu.

BASK tarafından hazırlanan “Toplu Sözleşme Talepleri” rapor halinde sunuldu.

Ziyaretten memnuniyetini ifade eden Genel Başkan Uysal, raporu inceleyeceklerini, memurların ve emeklilerinin sorunları için zaman zaman birlikte çalışmak gerektiğini,  gündeme gelecek sorunlara bu şekilde daha doğru çözümler bulunabileceğini, kendilerine iletilecek sorunları TBMM’de dile getirmeye çalışacaklarını ifade etti.

DP Genel Başkanı Sayın Gültekin Uysal’a BASK Heyetini kabulü ve  kamu görevlilerinin sorunlarına karşı duyarlılığından dolayı teşekkür ediyoruz.

YORUM YAZ