BASK

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

BASK ATATÜRK
ATATÜRK & BASK

SENDİKA ÜYELİK-İSTİFA İŞLEMELERİ E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPIMALIDIR

BASK sendika-uyelik-istifa-islemeleri-e-devlet-uzerinden-yapimalidir

BASK ve Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ sendika üyelik ve istifa işlemlerinin e-devlet üzerinden yapılması ile ilgili açıklamalarda bulundu. ÖĞRETİCİ’ nin açıklamaları şöyle;

Sendikal özgürlüğün önündeki en büyük engellerden biri de üyelik ve istifa işlemlerinin kolaylaştırılmaması, gereksiz bürokratik işlemlere takılmasıdır.

2024 yılında siyasi partilere, derneklere veya aklınıza gelebilecek bir çok yere e-devlet üzerinden üyelik ve istifa işlemleri gerçekleşirken işçilerde olduğu gibi kamu görevlilerinin de sendika üyelik ve istifa işlemleri e-devlet üzerinden olmalıdır.

 

Sendika üyelik ve istifa işlemlerinin e-devlet üzerinden olma ihtimali birilerini korkutuyor, tedirgin ediyor olabilir. Korkanlara hatırlatmak isterim ki korkunun ecele faydası yoktur. İstifalar için makamlarınızı kullanarak baskı yapsanız da, bütün idarecileri kendinizden yapıp ikna odaları kursanız da, istifa formlarını 3’er değil 5\'er nüsha olarak isteyip sümen altı etseniz de, artık yolun sonu göründü!

 

YORUM YAZ