BASK

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

BASK ATATÜRK
ATATÜRK & BASK

RAMAZAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

BASK ramazan-bayramimiz-kutlu-olsun

RAMAZAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

BASK Yönetim Kurulu Ramazan Bayramı  nedeniyle aşağıdaki mesajı yayınladı:

Ramazan gibi kutlu bir zaman dilimini geride bırakmanın hüznünü yaşarken aynı zamanda da  dini bayramlarımızdan ilki olan Ramazan Bayramını idrak etmenin tatlı bir heyecanını yaşamaktayız.

Bayramları milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp  sergilendiği bir topluma millet olma şuurunun şekillendiği ve kuvvetlendiği günler olarak idrak ederken, aynı zamanda bayramlar küskünlerin barıştığı toplumun huzur ve mutluluk bulduğu küçüklerin sevindirilip büyüklerin, eş dost ve akrabaların ziyaret edilmesiyle barış içinde birlikte yaşamanın perçinlendiği günlerdir.

Koronavirüsü salgınının tehdit ve sürecin gerektirdiği sınırlama ve kısıtlamaları geride bırakırken salgın nedeniyle evlere kapandığımız iki yılı aşkın bir dönemde anne ve babalarımız, kardeşlerimiz, çocuklarımız, arkadaşlarımız, komşularımız ve akrabalarımız ile fiziksel olarak Ramazan duygularını paylaşamadık. Gönüllerimiz bir olsa da aynı mekanları paylaşamadık. Kucaklaşamadık, el bile sıkışamadık.

Ama Koronavirüs günleri bize bütün bu mahrum kaldığımız şeylerin ne kadar önemli olduğunu ve aslında onlar için neler yapmamız gerektiğini, aksi takdirde hangi bedelleri ödeyeceğimizi de gösterdi.

Salgın ile mücadele döneminde başta -hemşiresinden doktoruna, temizlikçisinden güvenlik görevlisine kadar- sağlık çalışanlarımız olmak üzere kamu görevlilerimiz müthiş bir performans ve can pahasına fedakarlıkları ile salgın sürecinde görev yapmış olanlara, hayatını kaybedenlere minnet borcumuzu unutmayalım.

Bu zorlu dönemi geride bırakırken Bayramları bayram tadında kutlayabilmenin ne kadar önemli olduğunu anladığımızı ve yaşananlardan ders aldığımızı ümit ediyoruz.

Buruk ve hüzünlü  de olsa bizler bayramı evlerimizde karşılarken, yurt dışındaki vatandaşlarımız, görevi başında kamu görevlilerimiz, sınır boylarında ve sınır ötelerinde kahramanlarımız, bayram esnasında evinden ayrı görevlilerimiz var.

Sınırlarımız dışında çoğu devlet terörünün zulmünde kıvrananlar, en basit insan haklarından mahrum olanlar var.

Başta Doğu Türkistan, Kırım, Arakan, Afganistan, Irak, Suriye, Kudüs ve Filistin olmak üzere zulmün olduğu her yerde yaşayanların da bayram sevinçlerine kavuşmalarının duacısıyız.

Ramazan Bayramını buruk karşılayan şehit ailelerine bir kez daha şükranlarımızla baş sağlığı ve sabır diliyoruz,

Bu duygu ve düşüncelerle;

Başta BASK ailesi olmak üzere tüm kamu çalışanlarının ve emeklilerinin, vatandaşlarımızın ve Türk ve İslam Aleminin  Ramazan Bayramını tebrik ediyor, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insanlık aleminin barış ve huzuruna vesile olmasına, salgın belasından ders çıkarmamıza; sevdiklerimizin, sevenlerimizin değerini anlamamıza, çevremizin ve çevremizdekilerin  fark edemediğimiz değerini anlamamıza vesile olmasını, insanlığın salgınlar dahil her türlü afetten bir daha karşılaşmamak üzere kurtulmasını, bizleri bayram tadında kutlayacağımız bayramlara kavuşturmasını Cenâb-ı Allah\'tan niyaz ediyoruz.

BASK YÖNETİM KURULU

YORUM YAZ