BASK

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

BASK ATATÜRK
ATATÜRK & BASK

RAMAZAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

BASK ramazan-bayramimiz-kutlu-olsun

RAMAZAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

 BASK Yönetim Kurulu Ramazan Bayramı  nedeniyle aşağıdaki mesajı yayınladı:

 “Koronavirüsü salgınının tehdit ve sürecin gerektirdiği sınırlama ve kısıtlamalar altında ikinci kez bir Ramazanı geride bırakıyoruz.

Ne yazık ki Koronavirüs salgını ile evlere kapandığımız yaklaşık 15 aylık dönemde anne ve babalarımız, kardeşlerimiz, çocuklarımız, arkadaşlarımız, komşularımız ve akrabalarımız ile fiziksel olarak Ramazan duygularını paylaşamadık. Gönüllerimiz bir olsa da aynı mekanları paylaşamadık. Kucaklaşamadık, el bile sıkışamadık.

Yaşlılarımız ve çocuklarımız evin dışına çıkmaya, sevdiklerine, arkadaşları ile sohbete ve oynamaya, bahçe ve sokaklara  hasret kaldı.

Ne bir lokantada ailece yemek yiyebildik, ne yakınlarımız ile birlikte iftar yapabildik. Yeri geldi camilere adım atamadık. Cenazelerimizi bile birkaç kişi ile kaldırabildik.

İşini kaybedenler, işsiz kalanlar oldu. Okullar, dükkanlar, işyerleri kapandı, hayat durdu.

Evlerde eş ve çocuklarımız, deyim yerinde ise hane halkı ile başbaşa kaldık.

Ama Koronavirüs günleri bize bütün bu mahrum kaldığımız şeylerin ne kadar önemli olduğunu ve aslında onlar için neler yapmamız gerektiğini, aksi takdirde hangi bedelleri ödeyeceğimizi de gösterdi.

Başta -hemşiresinden doktoruna, temizlikçisinden güvenlik görevlisine kadar- sağlık çalışanlarımız olmak üzere kamu görevlilerimiz müthiş bir performans ve can pahasına fedakarlıkları ile salgın sürecinde görev yapanlara minnet borcumuz vardır.

Bu süreçte görev alanlar aylarca eş ve çocuklarını, anne ve babalarını, kardeşlerini, arkadaşlarını aylarca göremedi, aylarca evlerine gidemeyenler oldu. Hayatını kaybedenler oldu. Onların şehadetlerinin şahitleriyiz. Onlara Cenab-ı Hak’tan rahmet ve mağfiret, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Devletimiz, yerel yönetimlerimiz, kimi STK’larımız ve gönüllülerimiz de ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya çalıştı, hizmet götürdü, yardım götürdü.

Şimdi, Ramazan Bayramını yine biz bize karşılayacağız, cep telefonları ve sosyal medya üzerinden bayramlaşacağız.

Buruk ve hüzünlü  de olsa bizler bayramı evlerimizde karşılarken, yurt dışındaki vatandaşlarımız, görevi başında kamu görevlilerimiz, sınır boylarında ve sınır ötelerinde kahramanlarımız, bayram esnasında evinden ayrı görevlilerimiz var.

Sınırlarımız dışında çoğu devlet terörünün zulmünde kıvrananlar, en basit insan haklarından mahrum olanlar var.

Dünyanın ve 57 İslam ülkesinin gözü önünde birkaç günden beri Mescid-i Aksa’da ve Gazze’de yaşanan İsrail Katliamı, Doğu Türkistan’da milyonlarca Uygur Türkünün kamplara doldurulup işkence ve zulümle asimile edilmeye çalışılması, onlara da bize de bayramı bayram olmaktan uzaklaştırıyor.

Başta Doğu Türkistan, Kırım, Arakan, Afganistan, Irak, Suriye, Kudüs ve Filistin olmak üzere zulmün olduğu her yerde yaşayanların da bayram sevinçlerine kavuşmalarının duacısıyız.

Ramazan Bayramını buruk karşılayan şehit ailelerine bir kez daha şükranlarımızla baş sağlığı ve sabır diliyoruz,

Bu duygu ve düşüncelerle;

Başta BASK ailesi olmak üzere tüm kamu çalışanlarının ve emeklilerinin, vatandaşlarımızın ve Türk ve İslam Aleminin  Ramazan Bayramını tebrik ediyor, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insanlık aleminin barış ve huzuruna vesile olmasına, salgın belasından ders çıkarmamıza; sevdiklerimizin, sevenlerimizin değerini anlamamıza, çevremizin ve çevremizdekilerin  fark edemediğimiz değerini anlamamıza vesile olmasını, insanlığın salgınlar dahil her türlü afetten bir daha karşılaşmamak üzere kurtulmasını, bizleri bayram tadında kutlayacağımız bayramlara kavuşturmasını Cenâb-ı Allah\'tan niyaz ediyoruz.”

BASK YÖNETİM KURULU

YORUM YAZ