BASK

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

BASK ATATÜRK
ATATÜRK & BASK

ÖĞRETİCİ: BANKA PROMOSYONU ADALETSİZLİĞİ SON BULMALIDIR

BASK ogretici-banka-promosyonu-adaletsizligi-son-bulmalidir

 BASK ve Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ banka promosyonları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamaları şöyle;

 

Son zamanlarda kamu çalışanlarının en çok mağdur olduğu konulardan biri de banka promosyonlarıdır. Bazı il ve ilçelerde yapılan anlaşmalar makul görülürken çok büyük bir kesimde yapılan anlaşmalar veya teklifler kabul edilemez durumdadır. Aynı işi yaptıkları halde farklı il ve ilçelerde alıştıkları için ciddi farklılık içeren tutardaki promosyonlar kabul edilemez!

 

Bilindiği gibi Emniyet Genel Müdürlüğü, Adalet Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere tüm personellerini kapsayacak ve eşit ödemelerin gerçekleştirileceği anlaşmalar tek elden imzalanmıştır. Diğer bakanlıklar ve kamu kurumları da bu adaletsizliği gidermek için tüm personeli kapsayacak ve eşit ödenecek şekilde promosyon anlaşmaları için gerekli adımları atmalıdır.

 

Bankaların reklamlarda tek bir emekli için göstermiş olduğu promosyon ücretini binlerce kamu çalışanı için vermemeleri kabul edilemez!

 

YORUM YAZ