BASK

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

BASK ATATÜRK
ATATÜRK & BASK

KAMU ÇALIŞANLARI PLATFORMU İLE CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NU ZİYARET ETTİK

BASK kamu-calisanlari-platformu-ile-chp-genel-baskani-kemal-kilicdaroglunu-ziyaret-ettik

KAMU ÇALIŞANLARI PLATFORMU İLE CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NU ZİYARET ETTİK

Siyasi partileri bilgilendirme, Mutabakat Metninin olumsuzluklarını ve hukuka aykırılığını  anlatmak üzere Kamu Konfederasyonları Platformu ile birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ettik.

Ziyarete Kamu Konfederasyonları Platformu Sözcüsü ve Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, BASK Genel Başkanı Bayram Zengin, Tüm Memur-Sen Genel Başkanı Mustafa Çopursuz, Hak-Sen Genel Başkanı Ayhan Çivi, Şehit Gazi-Sen Genel Başkan Yardımcısı Tuna Avcı, Anadolu-Sen Genel Başkanı Mustafa Güçlü, Çalışan-Sen Genel Başkan Vekili Menderes Ateş de katıldı.

Görüşmede CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da hazır bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Kamu Konfederasyonları Platformu Sözcüsü Balık, çalışma yaşamı ve ülkenin genel durumuna ilişkin karşılıklı değerlendirmelerde bulundular. Balık,  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na kamu emekçilerinin sorunlarına ilişkin önerilerini içeren bir rapor sundu. Sürece ilişkin diğer konfederasyon başkanları da düşüncelerini aktardılar. 

Görüşmede, konfederasyon başkanları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in  toplu sözleşme ikramiyesinden yararlanma için “hizmet kollarında” yüzde 1 örgütlenme barajını koymasına ilişkin CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na fikirlerini ileterek karşılıklı paylaşımda bulundular.  

YORUM YAZ