BASK

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

BASK ATATÜRK
ATATÜRK & BASK

İBRAHİM HALİL ŞENOL BASK DİYARBAKIR İL TEMSİLCİSİ OLDU

BASK ibrahim-halil-senol-bask-diyarbakir-il-temsilcisi-oldu

BASK ve bağlı sendikaların yürüttüğü bağımsız sendikacılık anlayışı, gücünü sadece üyelerinden alan ve onların hak ve çıkarlarının korunması ve geliştirilmesi mücadelesidir.

Bu mücadelede TEÇ SEN Diyarbakır il başkanlığını da yürüten İbrahim Halil ŞENOL BASK Diyarbakır İl Temsilcisi olarak yetkilendirilmiştir.

BASK Diyarbakır İl Başkanı İbrahim Halil ŞENOL Kimdir?

11/06/1990 tarihinde Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğünün açmış olduğu sınavı kazanarak memuriyet hayatına Hizmetli olarak başladı.

1992 yılında Lise öğrenimini dışardan bitirme sınavlarına katılarak Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesinden mezun olduktan sonra, Üniversite sınavına girerek Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Muhasebe bölümünden mezun oldu.

Memuriyete başladığı günden itibaren örgütlü mücadelenin çok önemli olduğunu ve kamu çalışanlarının örgütlü olmalarının yolunun sendikalaşmadan geçtiğini ve Sendikalaşma konusunda çalışmalara katıldı.

1990-2003 yıllarına kadar Eğitim -Sen de Hizmetli komisyonlarında görev yaptı. Hazırlamış olduğu raporların Sendika yönetimi tarafından ilgi görmediği ve çalışmaların ağırlıklı olarak öğretmenlere yönelik olması nedeniyle 2003 yılında sendikadan ayrıldı.

2007 yılında Türk – Eğitim –Sen’e üye olarak Diyarbakır İl Temsilciliğinde Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2010 yılına kadar sendikal anlamda başarılı çalışmalar yapmasına rağmen Hizmetli kadrosunda olmasından dolayı pek itibar görmediğine inanarak istifa etti.

2010 Yalında Bakanlığın Açmış olduğu görevde yükselme sınavını kazanarak Memur kadrosuna geçti.

Haziran 2010 da Memurluk sınavını kazandıktan sonra TEÇ-SEN Diyarbakır İl Teşkilatını kurması için Genel Merkez Tarafından görevlendirildi.

2015 yılında şeflik sınavını kazanarak Şef olduktan sonra bir süre Aydın ilinde görev yaptıktan sonra 2017 de tekrar Diyarbakır İl Başkanı olarak görevine devam etti.

Tüm siyasi, ideolojik ve mobing uygulamalarına rağmen Diyarbakır’da TEÇ-SEN Bayrağını dalgalandırmaya ve büyümeye azimle devam etti.

İletişim: 0 505 662 3250

YORUM YAZ