BASK

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

BASK ATATÜRK
ATATÜRK & BASK

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI KUTLU OLSUN

BASK cumhuriyetimizin-yili-kutlu-olsun

BASK ve Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ Cumhuriyetimizin 100. Yıl dönümü ile ilgili bir mesaj yayınladı. Mesajında şunlara yer verdi.

 

Cumhuriyetin ilanı, tarihin şafağından beri var olan milletimizin büyük yolculuğunun çok önemli bir anında ona yepyeni ufuklar açan büyük bir olaydır, yeniden dirilişimizin adıdır.

 

Türkiye Cumhuriyeti, Türk ulusunun birliği, beraberliği, mücadele azmi ve bağımsızlığına düşkünlüğüyle verilen bağımsızlık savaşının sonucunda kurulmuştur.

 

Unutulmamalıdır ki; Cumhuriyet ayrıcalıkların reddidir, yurttaşlığın eşitliğidir, aklın yükselişidir.

 

Bizi millet olarak bir arada tutan, toplumsal bütünlüğümüzü, dayanışmamızı sağlayan Cumhuriyetimizin temelini, ülkesine sadakatle bağlı tüm yurttaşların eşitliği ve özgürlüğü fikri oluşturmaktadır.  Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet, Türkiye'nin çağdaş ve demokratik bir ülke olarak varlığını ve gelişimini sürdürmesinin en önemli güvencesidir. Cumhuriyet'in tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatılması hepimizin ortak sorumluluğudur.

 

Fikri, vicdanı, irfanı hür nesiller yetiştirilmesini amaçlayan cumhuriyetimizin, ilelebet payidar kalacağına duyduğumuz inanç asla tükenmeyecektir. Çünkü zihnimizdeki sınırları kaldıran Cumhuriyete borcumuz var.

 

Cumhuriyetimizin 100. yılında, Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bağımsızlık mücadelemizin tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun.

"Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Demokrasi”

YORUM YAZ