BASK

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

BASK ATATÜRK
ATATÜRK & BASK

BASK VE BAĞLI SENDİKALARDAN “KAMU SENDİKALARI PLATFORMU EYLEMİ”NE DESTEK.

BASK bask-ve-bagli-sendikalardan-kamu-sendikalari-platformu-eylemine-destek-

BASK VE BAĞLI SENDİKALARDAN “KAMU SENDİKALARI PLATFORMU EYLEMİ”NE DESTEK.

31 Ağustos 2021 Çarşamba günü Ankara’da “Kamu Sendikaları Platformu” tarafından yapılan ve 100’ün üzerinde sendikanın destek verdiği “Merdivenaltı Değiliz, Milyonların Sesiyiz” eylemine BASK ve bağlı sendikalarımızla destek verdik.

Platform adına basın açıklaması yapan TEÇ-SEN genel başkanı Ümit Demirel açıklamasında özetle şöyle dedi:

“Bilindiği üzere, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından 23 Ağustos 2021 Pazartesi günü 2022 ve 2023 yıllarına ait zam oranları açıklanmıştır.

İdeolojik yetkili sendika ve küçük ortağı, % 38’lik zam, 600 lira seyyanen zam, % 6 refah payı talep etmiş olsa da kamu çalışanlarına sıfır zam, sıfır seyyanen zam ve sıfır refah payı alarak, sıfır zamma imza atmayı becerebilen ve bunu da bir kazanım diye yutturmaya çalışan sendikalar olarak da tarihe geçmiştir.

YETKİYİ ALDINIZ! MASADA SATTINIZ!”

Yine ideolojik siyasi yetkili sendika ve küçük ortağının talebi olan “3600 ek göstergenin tüm kamu çalışanlarına verilmesi, kurban ve ramazan aylarında kamu çalışanlarına da bayram ikramiyesi verilmesi, yardımcı hizmetler sınıfının 1 defaya mahsus eğitim durumlarına uygun kadrolara geçirilmesi, sözlü sınavın kaldırılması, gelir vergisinin %15’e sabitlenmesi, 4/B’li kamu çalışanlarının 4/A kadrosuna geçirilmesi, ek ödeme ve özel hizmet tazminatlarının artırılması gibi on yıllarca bekleyen sorunlardan 1 tanesinin dahi çözülemediği bu toplu sözleşme fiyaskodur, garabettir, rezalettir ve kamu çalışanlarına ihanettir.

AİDATI ALDINIZ! MEMURU SATTINIZ!”

Dahası masada yıllardır çözüm bekleyen onlarca sorunda hiçbir gelişme sağlanamamışken sayın Bakan Vedat Bilgin’in legal olan ve ideolojik siyasete hayır diyen sendika ve konfederasyonlar için kullandığı “sendika enflasyonu var. Merdivenaltı diyebileceğimiz yapılar var. Onların da önüne geçebilmek için yüzde 1 örgütlenme düzeyi olan sendikaların bundan istifade edebilmesini kararlaştırdık” ifadesini kabul etmiyoruz ve merdiven altı sözünü misliyle kendisine iade ediyoruz.”

YORUM YAZ