BASK

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

BASK ATATÜRK
ATATÜRK & BASK

BASK MARDİN TEMSİLCİSİ SADULLAH GÜNEŞ'TEN ABD'NİN KUDÜS AÇIKLAMASINA TEPKİ

BASK bask-mardin-temsilcisi-sadullah-gunesten-abdnin-kudus-aciklamasina-tepki

BASK MARDİN İL BAŞKANI GÜNEŞ'TEN ABD'NİN ''KÜDÜS''AÇIKLAMASINA TEPKİ

BASK Mardin il temsilcisi ve Bağımsız Diyanet-sen Mardin il başkanı S.Sadullah Güneş yaptığı yazılı açıklama ile Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağı yönündeki açıklamalarına tepki gösterdi

Mardin Haberi

BASK Mardin il temsilcisi ve Bağımsız Diyanet-sen Mardin il başkanı S.Sadullah Güneş yaptığı yazılı açıklama ile  Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağı yönündeki açıklamalarına tepki gösterdi.

Başkan S.Sadullah Güneş yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Mescid-i Aksâ; İsra Sûresi’nin 1. âyetinde açıklandığı üzere “çevresi mübarek kılınan” kutlu bir mekan; Allah Rasûlü’nün buyurduğu üzere de “yeryüzünde Allah için kurulan ikinci mescid” (Buhari, Enbiya 40; Müslim, Mesâcid 1,2.). Terörizmi kendine resmi politika, bir yol haritası yapmış korsan devlet İsrail’in değil, tüm Müslümanların toprağı Kudüs’te bina edilmiş kutsal mekanımız! Kudüs ;400 yıl boyunca Osmanlı İmparatorluğunun himayesinde kalmış ve bu döneme ait yüzlerce tarihi eseri içinde bulunduran bir İslam şehridir. Kudüs’te her gün insan hakları ihlal edilmektedir.

Kudüs, ne zaman müslümanlar tarafında yönetilse dünyaya huzur hakim olmuş ve masum kanı akıtılmamıştır.1917 yılından beri siyonizmin işgali altında ve masum insanların kanıyla boyanmış vaziyettedir. Kudüs'ün İsrail'in başkenti olması durumunda barış süreci tamamen sona erecek ve masum insanların kanı akmaya devam edecektir. ABD'nin tek taraflı olarak Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararını şiddetle kınıyor ve bu büyük hatadan bir an önce dönülmesini umuyoruz..'' Açıklamasında bulundu.

 

Kaynak: (AHA) - Artuklu Haber Ajansı

YORUM YAZ