BASK

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

BASK ATATÜRK
ATATÜRK & BASK

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonuna Katılmak İçin Başvuru Yaptık.

BASK bagimsiz-kamu-gorevlileri-sendikalari-konfederasyonuna-katilmak-icin-basvuru-yaptik-

Yaklaşık bir buçuk yıl gibi kısa sürede, tüm olumsuz koşullara rağmen Türkiye genelinde 16 ilde örgütlenen ve 1700 civarında üye kaydı yapan BİRLİK SAĞLIK SEN Konfederasyon olarak BASK’a katılım başvurusunda bulundu.

 

BİRLİK SAĞLIK SEN Genel Başkanı Ahmet DOĞRUYOL , sendikal anlayış olarak BASK konfederasyonun kendilerine en uygun konfederasyon olduğunu ifade ederek,
Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonunun, yirmi yıllık bir konfederasyon olması ve kurulduğu günden bu güne çizgisinden hiçbir taviz vermemiş olmasının kendileri için önemli olduğunu, önümüzdeki süreçte, kendi iş kolları olan Sağlık İş kolunu büyütmenin yanında, BASK çatısı altında bulunan diğer tüm iş kollarındaki sendikalarla da organize bir şekilde çalışarak tüm iş kollarını büyütmenin de oldukça önemli olduğunu ifade etti.

Ülkemizde siyasetin kontrolünde olmayan, çalışanın hakkını hukukunu koruyacak gerçek sendikalara ihtiyaç olduğunu vurgulayan Doğruyol, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, Devletimizin birlik ve bütünlüğü içerisinde olmak kaydıyla hiçbir, vatandaşımızın dili, dini, ırkı, mezhebi, meşrebi, siyasi görüşünün önemli olmadığını, bu vatanın evlatları olarak, asgari müştereklerde bir arada olabilmektir dedi.

BASK Konfederasyonu Genel Başkanı Bayram Zengin ise, BASK olarak kurulduğumuz 11 Nisan 2002 tarihinden bu yana yaptığımız sendikal mücadelemizde ilkelerinden hiçbir taviz vermediklerini belirterek, BİRLİK SAĞLIK SEN sendikasının konfederasyonlarına katılmasıyla BASK konfederasyonunun daha da güçleneceğini inandıklarını ifade etti. Sağlık iş kolunda kurulmuş olan BİRLİK SAĞLIK SEN’in kısa sürede önemli mesafe kat ettiğini ifade eden Zengin, yıllardır memur sendikacılığı yapan BİRLİK SAĞLIK SEN sendikasının Kurucu Genel Başkanı Ahmet DOĞRUYOL ve ekibini Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonunda (BASK) görmekten gurur duyarız dedi.
BİRLİK SAĞLIK SEN Genel Başkanı Ahmet DOĞRUYOL, Konfederasyona katılım başvuru evraklarını, BASK Genel Başkanı Bayram ZENGİN’e takdim etti.

YORUM YAZ