BASK

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

BASK ATATÜRK
ATATÜRK & BASK

AES'ten Atanamayan Öğretmenlere Destek: Ek Atama Yapılmalı, Öğretmensiz Öğrenci Kalmamalı

BASK aesten-atanamayan-ogretmenlere-destek-ek-atama-yapilmali-ogretmensiz-ogrenci-kalmamali

AES'ten Atanamayan Öğretmenlere Destek: Ek Atama Yapılmalı, Öğretmensiz Öğrenci Kalmamalı

AES genel başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ Kurtuluş Parkında ataması yapılmayan öğretmenlere destek verdi.

Öğrencisiz öğretmenlerin, öğretmensiz öğrencilerin olduğu bir eğitim-öğretim yılını daha geride bıraktık. Eğitimimizin en büyük sorunlarından biri şüphesiz ki Ataması Yapılmayan Öğretmenlerdir. Yaklaşık 70 bin ücretli öğretmenin çalıştığı, 120 bin öğretmen açığının olduğu ülkemizde yüz binlerce öğretmen atama beklemektedir.

Sayın bakanın her fırsatta müjde! olarak verdiği, seçimden sonra yapılacak olan 25 bin öğretmen atamasının yeterli olmadığı, 2017 KPSS puanıyla aradan bir sene geçmesine rağmen öğretmen alımı yapılmadığı düşünüldüğünde meslektaşlarımızın haklı ek 40 bin atama talebi için sahadaydık.

Öğretmen atamalarında mülakatın kaldırılarak KPSS puan üstünlüğüne göre atama yapılması; Kadrolu, sözleşmeli, geçici, ücretli ayrımının kaldırılarak tüm öğretmenlerin KADROLU olarak görev yapması en büyük talebimiz ve mücadelemizdir.

Anadolu Eğitim Sendikası olarak geçmişte olduğu gibi bugün de ataması yapılmayan öğretmenlerimizin yanındaydık; bütün öğretmenlerimizi öğrencileriyle buluşturana dek olmaya da devam edeceğiz.

 

Anadolu Eğitim Sendikası

 

YORUM YAZ