BASK

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

BASK ATATÜRK
ATATÜRK & BASK

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

BASK -nisan-ulusal-egemenlik-ve-cocuk-bayramimiz-kutlu-olsun

23 Nisan 1920, devlet yönetiminde millet egemenliğinin üstün kılındığı tarihtir. Ulusal egemenlik bayramı Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmişse bunu bir emanet, miras olarak düşünmek gerekir.

 

Ulusumuzun emperyalizme meydan okuyarak küllerinden yeniden dirilip ulusal egemenliğimizi taçlandırdığı 23 Nisan, büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk\'ün Türk milletinin geleceği olan sevgili çocuklarımıza armağan ettiği en mutlu günümüzdür. 


Dün olduğu gibi bugün de, vatanımız üzerinde iç ve dış odakların sinsi emelleri doğrultusunda yapılan saldırılar ve cumhuriyetimizi yıpratma gayretleri devam etmektedir. Tüm bunlara karşı ihtiyacımız olan yegâne güç, büyük Atatürk\'ün bize bıraktığı ilkeleri, devrimleri ve düşünce sistemidir.  

 

Dünyada kendisine bir bayram hediye edilmiş başka ulus çocukları yoktur. Bu bizim için onurdur.

 

Ülkemizin teminatı ve aydınlık geleceğimizin mimarı olan çocuklarımız dün ve bugün olduğu gibi yarın da bayramlarına sahip çıkacak, Atamızın emanetini sonsuza kadar koruyacaklardır. Bunun için de çocuklarımızın eğitimi, kalplerinde vatan ve millet sevgisinin olması, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, düşünceli insanlar olarak yetişmesi biz eğitimcilerin sorumluluğundadır. Çocuklarımıza vatandaşı olmaktan her zaman gurur duyacakları, daha güzel bir Türkiye bırakmak için var gücümüzle çalışmaya devam edecek, çocuklarımızın da kendilerine bırakılan bu emanete sahip çıkacak, daha ileri  seviyelere çıkaracak bilinci ve düşünceyi de kendilerine aşılayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle bağımsızlığın ve milli egemenliğin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, bu özel günü bizlere armağan eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aziz şehitlerimizi bir kez daha minnetle, şükranla anıyoruz.”

 

BASK Merkez Yönetim Kurulu

 

YORUM YAZ