BASK

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

BASK ATATÜRK
ATATÜRK & BASK

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

BASK -agustos-zafer-bayramimiz-kutlu-olsun

Büyük Taarruz kahraman Türk Ordusunun 1071 yılında Malazgirt’te kazandığı muhteşem zaferinden, 1922 yılına kadar süregelen bağımsızlık mücadelesinin son noktasıdır. Emperyal güçlerin bir araya gelerek köleleştiremediği bu millet, 100 yıl önce bugün kurtuluş mücadelesini zaferle taçlandırmıştır. O gün; din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan bir araya gelen Anadolu’nun kahraman evlatları işgalci düşmanı ve işbirlikçilerini vatan topraklarından atmış, bağımsızlığımıza el uzatanlara gereken cevabı vermiştir. 

 

Bu zafer, Türk milletini yok etmeye çalışan işgal güçlerinin haksızlıklarına, yoksulluğa ve tüm olumsuzluklara karşı aziz milletimizin Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tüm dünyaya Türk milleti bağımsızdır ve bağımsız kalacaktır, ay yıldızlı bayrağımız milletimiz var oldukça gökyüzünde dalgalanacaktır diye haykırdığı, aziz milletimizin şanlı zaferidir. 

 

Tarihin altın sayfalarındaki yerini alan ve bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol gösteren Kurtuluş Savaşı, Türk milletinin, ordusu ile birlikte yüce Atatürk'ün önderliğinde yazdığı kahramanlık destanıdır. 

 

Büyük zaferin 101. yılında, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi minnetle anıyor, milletimizin ve şanlı ordumuzun zafer bayramını kutluyoruz. 

 

 

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

YORUM YAZ