BASK

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

BASK ATATÜRK
ATATÜRK & BASK

BAĞIMSIZ YEREL HİZMET-SEN İZMİR’DE ÖRGÜTLENİYOR.

BASK bagimsiz-yerel-hizmet-sen-izmirde-orgutleniyor-

BAĞIMSIZ YEREL HİZMET-SEN İZMİR’DE ÖRGÜTLENİYOR.

Bağımsız Yerel Hizmet-Sen’in başlattığı örgütlenme seferberliği kapsamında İzmir İl Temsilciliğine Reşat Bozat getirildi.

Bağımsız Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı İbrahim Alaçam yaptığı açıklamada; Türkiye genelinde bir örgütlenme seferberliği başlattıklarını hatırlatarak şöyle dedi:

“Diğer hizmet kollarında olduğu gibi, yerel hizmetler hizmet kolunda çalışan memurlar büyük sıkıntılarla karşı karşıya. Her gün yeni bir  hukuk dışı keyfi uygulama ile karşılaşıyoruz. Hukuk mücadelesi uzun zaman alıyor, arkadaşlarımızı canından bezdiriyor. Geçim derdini unuttuk, birimlerde insanca yaşayabilecek, güleryüzle hizmet verebilecek  çalışma şartlarının hayata geçirilmesini istiyoruz.

Keyfiliklerin sona ermesini, yargı kararlarının uygulanmasını istiyoruz.

Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) insan haklarına ve örgütlenme özgürlüğüne aykırı gördüğü, AB ülkelerinde adı bile geçmeyen, sendikal çoğulculuğu ortadan kaldırmaya yönelik çağdışı  dayanışma aidatı uygulamasının kaldırılmasını istiyoruz.

Bir çok ilde sendikamıza yapılan üyelik  başvuruları, bize güç veriyor. İzmir’deki arkadaşların toplu katılımı da bize güç verdi. Hem il temsilcimize, hem sendikamıza katılan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

Bazı temaslarda bulunmak üzere İzmir’de bulunan BASK genel Başkanı Bayram Zengin, Bağımsız Yerel Hizmet-Sen İl Temsilcisi Reşat Bozat ile bir araya gelerek İl temsilciliği yetkisini elden verdi.

İl Temsilciliği görevini üstlenen Reşat Bozat, sendikanın ve arkadaşlarının kendisine duyduğu güvene teşekkür ederek;

“Bağımsızlık benim karakterimdir” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda giderek, siyasi partilerden ve kamu makamlarından bağımsızlığı ilke edinen Bağımsız Yerel Hizmet-Sen İzmir  İl Temsilcisi oldum. Emekten yana bir duruş ve emek dayanışması olmadan örgütlü mücadele olmaz. Tarlada izi olmayanın harmanda sözü olmaz diyerek Türkiye genelinde Bağımsız Yerel Hizmet Sendikasını örgütlemeye ve büyütme mücadelesine aktif olarak katkı sağlamaya başladım. Hizmet kolumuz çalışanlarını Bağımsız Yerel Hizmet-Sen çatısı altında toplanmaya çağırıyorum. Bana destek veren arkadaşlarıma ayrıca teşekkür ediyorum, dedi.

 

Bağımsız Yerel Hizmet-Sen İzmir İl Temsilcisi Reşat BOZAT Kimdir?

1986 yılında  Adıyaman'ın Kahta ilçesinde doğdu.

İlk ve orta öğrenimimi Kahta ilçesinde tamamladı.

.Anadolu Üniversitesi  Özel Güvenlik ve Koruma Bölümü’nde yüksek öğrenimine devam ediyor.

Vatani görevini 2009 yılında Ankara Jandarma Genel Komutanlığı’nda yapıp akabinde Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulu'na geçerek Uzman Çavuş olarak göreve başladı.

Temel eğitimleri tamamladıktan sonra Hakkari Yüksekova ilçesine tayin edildi.

2013 yılında kendi isteği ile sözleşme süresini bitirerek askeriyeden ayrıldı.

Özel sektörde 1 yıl çalıştıktan sonra açıktan atama ile İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Tahsildar kadrosunda göreve başladı.

Sırasıyla Kiraz, Ödemiş ve Torbalı ilçelerinde görev yaptı.

Halen Büyükşehir Belediyesi emrinde görev yapıyor.

Memuriyet görevi boyunca aktif olarak sendikal mücadele içerisinde yer aldı.

Bağımsız Yerel Hizmet-Sen’in İzmir İl Temsilciliği görevini yürütüyor.

Evli ve 2 çocuk babası.

YORUM YAZ