BASK

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

BASK ATATÜRK
ATATÜRK & BASK

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN

BASK -mayis-ataturku-anma-genclik-ve-spor-bayrami-kutlu-olsun

Bugün, Türkiye Cumhuriyeti\'nin tarihindeki dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs Atatürk\'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı\'nı coşkuyla kutluyoruz. 19 Mayıs 1919, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk\'ün Samsun\'a çıkarak Kurtuluş Savaşımızı başlattığı ve milletimizin bağımsızlık mücadelesine yön verdiği gündür. Bu anlamlı gün, bağımsızlık ve özgürlüğe olan inancımızı perçinleyen bir simge olarak hafızalarımızda yerini korumaktadır.

 

BASK olarak bizler, Atatürk\'ün \"Gençler, cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız.\" sözünden ilham alıyoruz. Gençlerimiz, ülkemizin geleceğini aydınlatan meşalelerdir ve onların iyi bir eğitim alarak yetişmeleri, ülkemizin aydınlık yarınlarını inşa etmenin temel taşıdır.

 

Bu bağlamda, eğitim sistemimizin çağdaş ve bilimsel değerler ışığında yapılandırılması gerektiğini bir kez daha vurgulamak isteriz. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin, özgür düşünen, eleştirel bakış açısına sahip, bilgiye ve bilime değer veren bireyler olarak yetişmesi en büyük hedefimizdir. Bu hedef doğrultusunda, eğitim emekçileri olarak üzerimize düşen sorumluluğun bilincindeyiz ve bu yolda azimle çalışmaya devam edeceğiz.

 

19 Mayıs, aynı zamanda sporun ve sağlıklı yaşamın önemine dikkat çeken bir bayramdır. Gençlerimizi bedenen ve ruhen güçlü bireyler olarak yetiştirmek için sporun yaygınlaştırılması ve desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Spor, gençlerimizin disiplinli, özverili ve takım çalışmasına yatkın bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlar.

 

Bu vesileyle, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bağımsızlık mücadelemizde emeği geçen tüm kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyor, 19 Mayıs Atatürk\'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı\'nı coşkuyla kutluyoruz.

 

 

BASK Genel Merkezi

YORUM YAZ