BASK

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

BASK ATATÜRK
ATATÜRK & BASK
BASK vizyon

Mehmet Alper ÖĞRETİCİ / Genel Sekreter

1986 yılında Sivas/Suşehri\'nde doğdu. 3

İlk ve ortaokulu aynı ilçede tamamladı.

2001-2004 yılları arasında Tokat Anadolu Öğretmen Lisesi’ni, 2004-2008 yılları arasında ise 19 Mayıs Üniversitesi Amasya Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünü bitirdi.

Eğitim yönetimi, teftişi ve planlanması alanında yüksek lisans yapmaktadır.

2008 yılı Ağustos atamasında atanamayınca Sivas-Suşehri-Esenyaka ilköğretim okulunda yaklaşık iki ay ücretli öğretmen olarak görev yaptı.

2008 Kasım ataması ile Sivas-Suşehri-Çakırlı İlköğretim Okulunda birleştirilmiş sınıfta, müdür yetkili sözleşmeli öğretmen olarak göreve başladı.

Kadroya geçebilmek için kendi puanıyla Siirt-Eruh-Dağdöşü Köyü Şehit Piyade Er Lokman Tınazoğlu İlköğretim okuluna atandı.

Sırasıyla Ağrı-Patnos-Sütlüpınar, İstanbul-Esenler-Kemer İlkokulu ve Engin Can Güre İlkokulu, Ankara-Altındağ-Karapürçek ilkokulu ve Hüseyin Güllü Ceylan İlkokullarında öğretmen ve idareci olarak görev yaptı.

Halen Ankara-Altındağ-Hüseyin Güllü Ceylan İlkokulunda sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Sendikacılık hayatına AES ile başladıi, Ağrı-Patnos İlçe Başkanlığı, İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde de bulundu.

2015’te yapılan 4.Olağan Genel Kurulda AES yönetim kurulu üyeliğine seçilerek Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevin yürüttü.

05/05/2018 tarihinde yapılan sendika yönetim kurulunda Genel Başkanlık görevine getirildi. 20-21 Mart 2021 tarihinde yapılan AES 6. Olağan Genel Kurulu'nda genel başkanlık görevine tekrar seçildi.

9/10 Şubat 2019 tarihlerinde yapılan BASK VI. Olağan Genel Kurulunda  yönetim kurulu üyeliğine seçildi ve genel sekreterlik görevine getirildi.

Evli ve bir çocuk babası.

[email protected]
0534 912 91 02