Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu - Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
    Sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz   Facebook   Instagram   Twitter   YouTube
Kategori : KONFEDERASYONDAN
Haberin Tarihi :   31 Aralık 2018 - 16:44

YENİ YILIMIZ KUTLU OLSUN!

Büyüt
Küçült
YENİ YILIMIZ KUTLU

YENİ YILIMIZ KUTLU OLSUN!

Genel Başkanımız  Bayram Zengin, yayınladığı yeni yıl mesajında, başta kamu görevlileri olmak üzere 2019  yılının herkese hayırlı olmasını diledi ve mesajında aşağıdaki hususlara yer verdi: 

“Ülke bazında karşılaştığımız  ve boğuştuğumuz ekonomik, sosyal ve kültürel  olayları birlikte karşıladık, birlikte üzüldük, birlikte sevindik.

Genel nitelikli sorun ve konuların bir yana koyarak; 2018 yılını yaşanan acı  ve tatlı olayları, uğradığımız saldırıları ve verdiğimiz resmi-sivil şehitlerı, kimi kez çalışma hayatında olumlu, kimi kez özellikle kamu görevlilerine karşı yürütülen hukuka aykırı uygulamaları, kimi kez de başta sağlık ve eğitim çalışanları olmak üzere kamu görevlilerine yönelik üzücü ve utanç verici saldırıları  geride bıraktık.

Haksızlığa karşı durma ve önleme, hak arama ve hak isteme görevimizi imkânlarımız ölçüsünde yürütmeye çalıştık.

Önümüzde koca bir 2019 yılıl var.

2019 yılında; başta kamu görevlileri olmak üzere hepimize, Türkiye’mize ve insanlığa barış, huzur, sağlık, esenlik diliyorum. 

İktidarı ve muhalefeti ile siyasetin toplumsal barışın sağlanması ve korunması için demokratik işbirliği içerisinde olmasını bekliyorum.

Temsili demokrasiden katılımcı demokrasiye doğru gerekli adımların atılmasını temenni ediyorum.

Bireylerin özgür, toplumun örgütlü ve Türkiye’nin daha demokratik, daha sosyal bir hukuk devleti olmasını istiyorum.

Memuru ve işçisi ile tüm çalışanların ve emeklilerinin aile sorumluluklarını yerine getirebilecekleri bir ücrete kavuşmalarını temenni ediyorum.

Kamu görevlilerinin çağdaş ve insana yaraşır bir çalışma ortamına kavuşmalarını, Devlete ve millete sadakat yeminine bağlı kalarak hukuk zemininde görev yapmalarını; kamu yönetiminde  kariyer, ehliyet ve liyakat ilkelerine bağlı kalınmasını; haksızlığa, baskıya ve adaletsizliğe maruz kalmamalarını; haklarını aramalarını ve istemelerini, haksızlıklara ve hukuk dışı işlemlere karşı hukuk içerisinde kalarak mücadele etmelerini, doğru ve bağımsız yapılarda örgütlenmelerini diliyor ve bekliyorum.

Kaybettiklerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet ve mağfiret diliyorum

Bu vesile başta kamu görevlileri ve emeklileri olmak üzere tüm vatandaşlarımızın yeni yılını kutluyorum.”

BASK BASIN BÜROSUSayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.

Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
...
..
"Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu - Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu | http://bask.org.tr/Tum Hakları Saklıdır. ©2002 - 2020
http://bagimsizyapiimarsen.org.tr/BASK http://bdvs.org.tr/BASK http://http://www.bagimsizhabersen.org.tr/index.php/ BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bagimsizegitimsen.org.tr/BASK http://www.bagimsizsaglik-sen.org.tr/ BASK http://www.bagimsizburosen.org.tr/ BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/ BASK http://bask.org.tr/BASK