Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu - Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
    Sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz   Facebook   Instagram   Twitter   YouTube
Kategori : SENDİKALARIMIZDAN
Haberin Tarihi :   10 Haziran 2015 - 01:30

İlahiyat Önlisans Mezunları diğer Lisans tamamlama müracaatı için son gün 13 Haziran

Büyüt
Küçült
İlahiyat Önlisans Mezunları diğer Lisans tamamlama müracaatı için son gün 13
İlahiyat Önlisans Mezunları Lisans tamamlama müracaatı için son gün 13 Haziran 2016

 

Bağımsız Diyanet Sen olak 2015 yılındda ilahiyat önlisans tamamlayanların diğer lisansa sınavsız olarak geçiş yapabileceklerini 2016 yılından itibaren ise DGS ile geçiş yapabileceklerinine yönelik açıklamalarda bulunmuştuk.Bağımsız Diyanet Sen olarak 2015 yılı için sadece sınavsız olduğunu 2016 yılıdnan itibaren ise DGS'ye girerek diğer lisans tamamlama hakkından faydalanabilecekleri konusunda gerekli açıklamalar yapılmıştı.


Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk Çetin konuyla ilgili bir basın açıklaması yaptı.Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk Çetin açıklamasında: 

İlahiyat Önlisans Mezunları diğer Lisans tamamlama hakkı için Son Gün olan  13 Haziran 2016 tarihine kadar ÖSYM'nin öğrenci sayfasından (https://ais.osym.gov.tr/Yetki/Giris ) başvurularını yapmaları ve 80 tl başvuru ücretini ise yine ÖSYM'nin internet sitesi (https://odeme.osym.gov.tr/) aracılığıyla yapabileceklerini belirtti.Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkanı Faruk Çetin ;

Anadolu Üniversitesi web sitesinden yapılan açıklamadan: “Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Fakültesi Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik” esaslarına göre Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Fakültesi önlisans programı mezunlarından lisans öğrenimine devam etmek isteyenler dikey geçişle kayıt yaptırabilmektedirler.

Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Fakültesi önlisans programları son sınıf öğrencileri ve mezunlarının, örgün ve açıköğretim lisans programlarına dikey geçiş yapmaları ile ilgili sınav ve yerleştirme işlemleri Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yürütülmektedir. Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Fakültesi önlisans programları son sınıf öğrencileri ve mezunları, 2016-2017 öğretim yılında Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine dikey geçiş yapmak istiyorlarsa 2016 Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girmek zorundadırlar.

2016 Dikey Geçiş Sınavı (2016-DGS) 31 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak olup sınava girmek isteyen adaylar  31 Mayıs – 13 Haziran 2016 tarihleri arasında 2016-DGS kılavuzundaki başvuru koşullarındaki açıklamalara göre başvuru işlemlerini ÖSYM başvuru merkezlerinden veya bireysel olarak internet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) yapacaklardır.

Adaylar, 2016-DGS Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde http://www.osym.gov.tr/belge/1-26108/2016-dgs-dikey-gecis-sinavi.html internet adresinden ulaşabilirler.

Adayların DGS kılavuzunu dikkatle incelemeleri gerekmektedir"ifadelerine yer verilmektedir.


Yapılan bu açıklamalar çerçevesinden 2016-2017 Öğretim Yılında Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerindeki Lisans Programlarının 5. Yarıyılına İLAHIYAT ÖNLISANS mezunu olan herkes;

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 
İktisat  
Kamu Yönetimi
Maliye
Uluslararası İlişkiler
İşletme
Konaklama İşletmeciliği

lisans programları arasından seçeceği program türüne göre 6 ile 9 fark dersi vererek DGS sonrası istediği bölüme tercih yaparak lisans mezunu olma hakkını elde edebilirler.

Genel Başkan Faruk Çetin, açıklamasını şöyle tamamladı;

“Diyanet İşleri Başkanlığı Çalışanları ve tüm Meslek Yüksek Okulu mezunu olanlar bu haktan yararlanmak için 13 Haziran 2016 tarihine kadar DGS   başvurmaları gerekmektedir”dedi.Doğrudan Başvuru Yapabilecek Önlisans Mezuniyet Alanlarının Listesi

Fark Dersler Alarak* Başvuru Yapabilecek Önlisans Mezuniyet Alanlarının Listesi


Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.

Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
...
..
"Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu - Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu | http://bask.org.tr/Tum Hakları Saklıdır. ©2002 - 2021
http://bagimsizyapiimarsen.org.tr/BASK http://bdvs.org.tr/BASK http://http://www.bagimsizhabersen.org.tr/index.php/ BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bagimsizegitimsen.org.tr/BASK http://www.bagimsizsaglik-sen.org.tr/ BASK http://www.bagimsizburosen.org.tr/ BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/ BASK http://bask.org.tr/BASK