Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu - Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
Bu haber 621 kez okundu. | Kategori : SENDİKALARIMIZDAN
Haberin Tarihi :   03 Mart 2018 - 21:09

Genel Müdür Semih Aktekin AES’i Ziyaret Etti

Büyüt
Küçült
Genel Müdür Semih Aktekin AES’i Ziyaret

Genel Müdür Semih Aktekin AES’i Ziyaret Etti

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın Semih AKTEKİN tarafından 1 Mart 2018 günü sendikamıza bir ziyaret gerçekleştirildi.

5.Olağan Genel Kurulumuz vesilesi ile Genel başkanımız şahsında yönetim kurulumuzu da tebrik eden Sayın Aktekin’e nezaketi ve sendika kitaplığımıza hediye ettiği kitaplar için teşekkür ediyoruz.

Ziyaretin devamında sayın genel müdür tarafından sendikamıza getirilen dayanak mevzuat ve öğretmen performans değerlendirme taslak yönetmeliği üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

Bakanlık genelinde ve Genel Müdürlük uhdesinde somut veri, geri bildirim ihtiyacına vurgu yapan Sayın AKTEKİN; öğretmenleri endişeye sevk edecek, kadrolarını riske atacak bir tehlike olmadığından bahisle kurum veya öğretmen bazlı eksikleri tespit ederek giderme amacı güttüklerini dile getirdi. Bu kapsamda hazırlanan taslağın paydaşlardan gelecek raporlar doğrultusunda revize edilebileceğini, yapıcı önerilere açık olduklarını ifade etmişlerdir.

Eğitime dair değişikliklerin ihtiyaç, amaç, bilimsel yöntem gözetilerek yapılması gerekliliğine dikkat çeken AES Genel Başkanı Cansel GÜVEN, 4 yılda bir toplanması gereken Milli Eğitim Şurasının vaktinin geldiğini hatırlatarak acele ve deneysel uygulamalardan kaçınılması gerektiğini vurguladı. Sayın GÜVEN; “akademik başarıyı düşüren farklı statüde öğretmen çalıştırma ( kadrolu, sözleşmeli, geçici, ücretli), atama ve yer değiştirme sistemindeki sorunlar, bölgesel ve hatta aynı bölgede kurum bazında farklar, her durumda sınıf geçirme sistemi, disiplinsizlik sorunları giderilmeden başarı artmayacaktır” şeklinde konuştu. Eğitim kurumlarında zaten düşük olan çalışma barışı, huzur ve disiplini daha da geriye götürebilecek uygulamalar yerine ihtiyaç ve sorun analizi yapmaya fırsat verecek şekilde bakanlığın kendi uygulamalarına dönük anketler yapmasının daha yararlı olacağını dile getiren Cansel GÜVEN; “akademik başarıyı nasıl arttırabiliriz”, “neye ihtiyacınız var”, “getirdiğimiz değişiklikten, yönetmelikten memnun musunuz” gibi temel sorulara verilecek yanıtlar ufkumuzu açacaktır”  dedi.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da siyaseten bağımsız, eğitim bileşenlerinin yararına ilkesel duruşu koruyacaklarının sözünü veren Cansel GÜVEN, Sayın Genel Müdür tarafından sendikamıza sunulan taslak yönetmeliğe dair raporu en kısa zamanda bakanlığa ulaştıracaklarını, eleştirilerini de önerilerle destekleyeceklerini de dile getirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile yapıcı ilişkilerimizi, meslek onurumuzu ve kazanılmış haklarımızı  gözeterek sürdürmeye karalıyız.

 

Anadolu Eğitim Sendikası

 Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.

Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
...
..
"Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu - Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu | http://bask.org.tr/Tum Hakları Saklıdır. ©2002 - 2019
http://bagimsizyapiimarsen.org.tr/BASK http://bdvs.org.tr/BASK http://http://www.bagimsizhabersen.org.tr/index.php/ BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bagimsizegitimsen.org.tr/BASK http://and-sen.org/BASK http://www.bagimsizsaglik-sen.org.tr/ BASK http://www.bagimsizburosen.org.tr/ BASK http://www.becsen.org.tr/ BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/ BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK