Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu - Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
    Sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz   Facebook   Instagram   Twitter   YouTube
Kategori : SENDİKALARIMIZDAN
Haberin Tarihi :   10 Ocak 2018 - 15:39

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİK YAPILDI

Büyüt
Küçült
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİK

BAKANLIK YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİK YAPILDI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Personelinin Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik”te yapılan değişikliklerle, yönetmeliğin yol açtığı bazı sorunlar giderilirken, yeni sorunlara da kapı açıldı.

6 Ocak 2017 tarih ve 30293 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelik değişikliğine göre doğrudan merkeze bağlı olarak taşra teşkilatı olarak kabul edilen Ankara,  İstanbul, İzmir, Samsun, Adana, Diyarbakır, Konya ve  Erzurum illerinde kurulan Temiz Hava Merkezleri Yönetmelik kapsamına alındı. Buna bağlı olarak, bu merkezlerde çalışan mühendis, mimar, şehir plancısı, veteriner hekim, jeomorfolog, fizikçi, kimyager, tekniker, biologlar da Yönetmelik kapsamına alındı.

Değişik ile, daha önce  “Aday memur statüsünde olan personelin nakli yapılamaz” hükmü kaldırıldığından, artık aday memurların nakilleri yapılabilecek.

göre, aynı hizmet alanında 25 yıl veya daha fazla çalışmış olan personelin başka hizmet bölgelerine atanma zorunluluğu kaldırıldı.

Yönetmelik değişikliği ile merkez ve taşra teşkilatında ilk defa, yeniden, kurum dışı ve kurum içi nakil yolu ile atanan mühendis, mimar, şehir plancısı, veteriner hekim, jeomorfolog, fizikçi, kimyager, tekniker, biolog unvanlı personelin  iki yıl süre ile yer değiştirme talebinde bulunamayacağı hükmü de kaldırıldı.

Özür durumuna bağlı yer değişikliklerine ilişkin 11, 12, 13 ve 14. Maddeler yürürlükten kaldırıldı. Bu çerçevede sağlık ve eş durumuna bağlı yer değişiklikleri ile özrün ortadan kalkması durumuna ilişkin talepleri “Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelik” hükümlerine göre değerlendirilecek.

 

Yönetmelik değişikliği ile eski yönetmelikteki “Çevre ve şehircilik il müdürleri ile altyapı ve kentsel dönüşüm müdürleri, kendisinin nüfusa kayıtlı olduğu il’e veya eşinin evlenmeden önce nüfusa kayıtlı olduğu il’e atanamazlar” hükmü de yürürlükten kaldırıldı.Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.

Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
...
..
"Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu - Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu | http://bask.org.tr/Tum Hakları Saklıdır. ©2002 - 2019
http://bagimsizyapiimarsen.org.tr/BASK http://bdvs.org.tr/BASK http://http://www.bagimsizhabersen.org.tr/index.php/ BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bagimsizegitimsen.org.tr/BASK http://www.bagimsizsaglik-sen.org.tr/ BASK http://www.bagimsizburosen.org.tr/ BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/ BASK http://bask.org.tr/BASK