Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu - Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
    Sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz   Facebook   Instagram   Twitter   YouTube
Kategori : SENDİKALARIMIZDAN
Haberin Tarihi :   11 Ocak 2018 - 11:01

BATOÇ-SEN’DEN TMO GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞİNE DAVA

Büyüt
Küçült
BATOÇ-SEN’DEN TMO GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞİNE

BATOÇ-SEN’DEN TMO GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİĞİNE  DAVA

Kısa adı BATOÇ-SEN olan Bağımsız Tarım, Orman ve Çevre Sendikası, “Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği”nin bazı maddelerinin iptali için Danıştay’a başvurdu.

Konuyla ilgili açıklama yapan BATOÇ-SEN Genel Başkanı Erdal Bayram, Yönetmeliğin bazı maddelerinin adaletsizliğe ve hak kayıplarına neden olduğunu belirterek şöyle dedi:

“Kamu kurum ve kuruluşlarında personeli ilgilendiren düzenlemelerde sosyal tarafların ve sendikaların görüşlerinin alınmaması sorun olmaya devam ediyor.

İdarelerin en azından görüş aşamasında yapılacak düzenlemeyi tartışmaya açması öneri ve eleştirileri değerlendirmesi gerekir.

Aksi takdirde hak kayıpları ve haksızlıklar kaçınılmaz hale geliyor.

Nitekim 26 Eylül 2017 tarih ve 30192 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği”, eski yönetmelikten farklı olarak görev gurupları arasında yeni düzenleme yaparken, örneğin  ilk yönetmelikteki “şef”liği, “teknik şef” ve “idari şef” olmak üzere ikiye ayırmıştır.

Bu çerçevede  görevde yükselme sınavına tabi olarak yapılacak atamalarda, personelde aranacak şartlar sıralanırken kimi personelin unvan değişikliği sınavına başvurusu engellenmektedir.

Bu durum hem hak kaybı hem de Anayasanın eşitlik ilkesine aykırılık oluşturmaktadır.

BATOÇ-SEN adına yönetmelik  ile ilgili olarak 27 Kasım 2017 tarihinde Danıştay’da dava açtık.

 

Danıştay’ın haksız ve yanlış düzenlemeye dur demesini bekliyoruz.”Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.

Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
...
..
"Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu - Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu | http://bask.org.tr/Tum Hakları Saklıdır. ©2002 - 2019
http://bagimsizyapiimarsen.org.tr/BASK http://bdvs.org.tr/BASK http://http://www.bagimsizhabersen.org.tr/index.php/ BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bagimsizegitimsen.org.tr/BASK http://www.bagimsizsaglik-sen.org.tr/ BASK http://www.bagimsizburosen.org.tr/ BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/ BASK http://bask.org.tr/BASK