Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu - Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
    Sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz   Facebook   Instagram   Twitter   YouTube
Kategori : SENDİKALARIMIZDAN
Haberin Tarihi :   03 Ocak 2018 - 14:37

Bağımsız Diyanet Sen:"Diyanet İşleri Başkanlığını İtibarsızlaştırma Çabası Kabul Edilemez"

Büyüt
Küçült
Bağımsız Diyanet Sen:Diyanet İşleri Başkanlığını İtibarsızlaştırma Çabası Kabul

Diyanet İşleri Başkanlığını İtibarsızlaştırma Çabası Kabul Edilemez

Bazı basın ve yayın organlarında yer alan asılsız haber sonrası Diyanet İşleri Başkanlığına karşı başlatılan karalama kampanyası nedeniyle Bağımsız Diyanet Sen Genel Merkezi bir basın açıklaması yayınlandı.

Bazı basın ve yayın organlarında yer alan asılsız haber sonrası Diyanet İşleri Başkanlığına karşı başlatılan karalama kampanyası nedeniyle Bağımsız Diyanet Sen Genel Merkezi bir basın açıklaması yayınlandı.

Bağımsız Diyanet Sen Genel Merkezi tarafından yayınlanan açıklama da;

Diyanet İşleri Başkanlığının varlığı Anayasayla belirlenen, görevleri de 633 Sayılı kanunla açıklanan "İslam Dininin inançları, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak..." görev tanımı bulunan ülkemizin, milletimizin ve memleketimizin en güzide kurumlarından birisidir.

Her durumda fırsat arayarak kendilerine pay çıkarmaya çalışan çevreler Diyanet İşleri Başkanlığından dün rahatsız oldukları gibi bugün de rahatsız olduklarını ve bu rahatsızlıkların devam etiğini bir kez daha göstermiş oldular.

Diyanet İşleri Başkanlığı zaman zaman yaptığı toplantı ve seminerlerde küçük yaşlardaki evliliklerin önüne geçilmesi için personeli ve halkı bilgilendirme noktasında gerekli çalışmalar yapmış olduğunu tüm toplum bilmektedir.

Son düzenleme ile müftülüklere resmi nikah kıyma yetkisi de küçük yaştaki evliliklerin önüne geçilmesi için yapılan yasal düzenlemelerden birisidir.

Diğer taraftan bahse konu olan kavramda küçük yaştaki çocukların evleneceğine/evlendirileceğine dair bir kelime bulunmamasına rağmen, sırf Diyanet İşleri Başkanlığını karalama adına yalan asılsız ve yanlış haber yapanları milletimizin vicdanına havale ediyoruz.

Diyanet İşleri Başkanlığına ve İslam’a saldırmak kime ne hangi faydası olabilir ya da saldırmak ne fayda sağlayacaktır.

Bir kez daha yinelemek gerekirse asılsız ve gerçeği kesinlikle yansıtmayan bir konu ile ilgili olarak bazı yayın organlarında yer alan, Diyanet İşleri Başkanlığının kız çocuklarının erken yaşta evlenebilecekleri yönünde açıklamada bulunduğuna dair haberler asılsız olup, kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.

Her fırsatta Diyanet İşleri Başkanlığına saldırarak bir yere varmak isteyenler boş bir uğraş içerisindedir ve bu uğraş ile bir yere varamayacaklardır. Bu uğraş ve karalama kampanyası yine boşa çıkacaktır.

Bilinmeli ki Diyanet İşleri Başkanlığı her zaman küçük yaşta evliliklere karşı halkı bilgilendirme konusunda gerekli çalışmaları yapmış ve küçük yaşta evliliklerin karşısında durmuş ve durmaya da devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 


Bağımsız Diyanet Sen Genel MerkeziSayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.

Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
...
..
"Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu - Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu | http://bask.org.tr/Tum Hakları Saklıdır. ©2002 - 2019
http://bagimsizyapiimarsen.org.tr/BASK http://bdvs.org.tr/BASK http://http://www.bagimsizhabersen.org.tr/index.php/ BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bagimsizegitimsen.org.tr/BASK http://www.bagimsizsaglik-sen.org.tr/ BASK http://www.bagimsizburosen.org.tr/ BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/ BASK http://bask.org.tr/BASK