Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu - Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
    Sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz   Facebook   Instagram   Twitter   YouTube
Kategori : KONFEDERASYONDAN
Haberin Tarihi :   11 Haziran 2018 - 17:37

PARTİLERİN SEÇİM BEYANNAMELERİNDE MEMURLAR DA YOK, MEMURLARA İKRAMİYE DE!

Büyüt
Küçült
PARTİLERİN SEÇİM BEYANNAMELERİNDE MEMURLAR DA YOK, MEMURLARA İKRAMİYE

PARTİLERİN SEÇİM BEYANNAMELERİNDE MEMURLAR DA YOK, MEMURLARA İKRAMİYE DE!

"Peşpeşe yapılan açıklamalarla 24 Haziran seçimlerine girecek siyasi partilerin Seçim Beyannameleri/Bildirgeleri kamuoyuna açıklandı.

BASK, her zaman olduğu gibi, bu seçim döneminde de memurların sorunları ve çözüm önerilerini seçim bildirgelerinde yer almak üzere siyasi partilere iletti.

BASK olarak seçim beyannamelerini memurlar açısından anahtar kelimelerle inceledik ve yorum yapmaksızın, bildirgelerden aynen alıp hem internet sitemizde hem facebook ve twitter gibi sosyal medya hesaplarımızdan yayınladık.

İlk defa bildirge ve seçim konuşmalarında memur ve memur sorunları bölük pörçük geçiyor.

Üzülerek ve ibretle görmekteyiz ki, Cumhurbaşkanı adayları ile partilerin temel vaatleri veya taahhütleri sorunlara çözüm olabilecek türde değil.

Memurlara yönelik vaatler “beylik sözler”den ibarettir. Uçan kuşa vaadin ve taahhüdün bulunduğu beyannamelerde memurlara yönelik elle tutulur vaadler de memurların tamamını kapsayan bir bütünlükte değil.

Seçim beyannamelerinde memurlara karşı gösterilen ikircikli yaklaşımı anlamak mümkün değildir.

Acaba siyasi partiler memurların oylarını çantada keklik mi görmektedir?

Acaba siyasi partiler, yandaşı sendikalarla memurların oylarını kontrol altında tuttuklarını, onları zapturapt altına aldıklarını mı zannetmektedir?

Siyasi partiler, 4688 sayılı Kanun’un 28 inci maddesinde yer alan ve gündeme getirilmesinden ısrarla kaçınılan “memurlara ikramiye verilmesi” konusunda da aralarında anlaşmış görünmektedir.

Kamu işçilerine her yıl 2 tam (26’şar günlük ücret toplamı), 4 yarım (13’er günlük ücret toplamı) ikramiye ve bir kez de 500 lira tutarında Denge Ödeneği verilirken, memurlara 1 kuruşluk ikramiye bile düşünülmemesi ve vaatler arasında yer almamasının adalet ve insafla izahı mümkün değildir. Hakkını yememek lazım Saadet Partisinin seçim beyannamesinde miktar belirtmeksizin Ramazan ve Kurban Bayramlarında memurlara bayram ikramiyesi taahhüdü bulunmaktadır.

İşin ibret verici tarafı, yandaş sendikaların yandaşı oldukları siyası partilerin seçim beyannamelerine kendi taleplerini yerleştirememiş olmalarıdır.

Yandaşı oldukları siyası partilerin seçim beyannamelerine taleplerini koyamayan yandaş sendikaların, yandaşı oldukları partileri iktidara geldiğinde ne yapacaklarını, üyelerinin haklarını nasıl arayacaklarını merak ediyoruz. 

16 yıllık toplu pazarlık döneminde memurların sorunlarının niçin çözülemediği, memurların niçin yoksulluk sınırının altında aylık almaya mahkûm edildikleri açık ve net bir şekilde anlaşılmaktadır.

Memurları, hak ve çıkarları için, amaçları ayyuka çıkan yandaş ve sarı sendikalardan ayrılmaya; ekmeklerini büyütme mücadelesini yürüten BASK ve bağlı sendikaların çatısı altında toplanmaya davet ediyoruz.

                       Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.

Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
...
..
"Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu - Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu | http://bask.org.tr/Tum Hakları Saklıdır. ©2002 - 2019
http://bagimsizyapiimarsen.org.tr/BASK http://bdvs.org.tr/BASK http://http://www.bagimsizhabersen.org.tr/index.php/ BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bagimsizegitimsen.org.tr/BASK http://www.bagimsizsaglik-sen.org.tr/ BASK http://www.bagimsizburosen.org.tr/ BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/ BASK http://bask.org.tr/BASK