Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu - Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
Bu haber 1367 kez okundu. | Kategori : KONFEDERASYONDAN
Haberin Tarihi :   23 Şubat 2018 - 21:41

SREBRENİCA KATLİAMININ SORUMLUSU HOLLANDANIN KARARI, TÜRKİYE’YE KARŞI ÖRTÜLÜ SAVAŞ İLANIDIR.

Büyüt
Küçült
SREBRENİCA KATLİAMININ SORUMLUSU HOLLANDANIN  KARARI, TÜRKİYE’YE KARŞI ÖRTÜLÜ SAVAŞ

SREBRENİCA KATLİAMININ SORUMLUSU HOLLANDANIN  KARARI, TÜRKİYE’YE KARŞI ÖRTÜLÜ SAVAŞ İLANIDIR.

Sözde müttefiki olduğumuz Hollanda Temsilciler Meclisi’nde  alınan 1915 olaylarının soykırım olarak kabul edilmesi kararı Türkiye’ye karşı örtülü bir savaş ilanıdır.

Boyundan büyük işlere kalkışan Hollanda’nın bu kararı yok hükmündedir

Kendi tarihlerindeki ve toplumlarındaki utanç sahnelerini örtbas etmek isteyenlerin yeni taktiklerine boyun eğmeyeceğiz

Başka hiçbir konuda bir araya gelemeyen Temsilciler Meclisinin neredeyse tüm milletvekillerinin 1915 olayları konusunda oy birliği ile karar almaları sadece alçakça bir iftira ve sözde müttefik ülkenin ihanetinden de öte, örtülü bir savaş ilanı olarak anlaşılmalıdır.
Ne yazık ki oylamanın yapıldığı Hollanda, Türkiye’nin müttefiki(!)dir.

Onlarca imparatorluk ve devlet kuran milletimizin tarihinde utanç duyacağımız bir olay yaşanmadığı gibi 1915 tehcirine ilişkin tarihi gerçekleri hatırlatarak kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.

Tehcir kararının alındığı 27 Mayıs 1915 tarihinde, Osmanlı Devleti 1. Dünya Savaşının içindedir. 8 cephede Rusya, İngiltere, Fransa ve bunların yandaşı ülkelerle savaşmaktadır.

Başta gençler olmak üzere eli silah tutan tüm erkekleri cephededir. Doğu Anadolu’da uzun bir cephede Ruslarla devam eden savaşta, Rusların yanında gönüllü Ermeni alayları, Osmanlı ordusunun gerisinde ise köyleri basan, insanları kadın-çocuk, genç-yaşlı demeden öldüren, camilere doldurup yakan, ordunun ikmal yollarını kesen Ermeni çeteleri faaliyet halindedir. Çanakkale’de deniz savaşlarından sonra başlayan kara savaşları acımasızca sürmektedir.

Doğudaki Ermeni isyancılar, 14 Nisan 1915’te başlattıkları isyanda Van ilini ele geçirerek asırlarca komşuluk ettikleri 30 bin silahsız ve savunmasız Türk’ü katletmişlerdir.

Taşnak ve Hınçak adını taşıyan Ermeni terör örgütleri Bitlis, Muş ve Diyarbakır’da onbinlerce savunmasız insanı katletmekle kalmayıp Ruslarla savaşan Osmanlı ordusunun ikmal yollarını kesmek ve arkadan vurmaktan da geri durmamıştır.

TEHCİR KARARI VATAN SAVUNMASINDAN İBARETTİR

Osmanlı Hükümetince; Cephe gerisinin Ermeni terör örgütlerince isyan alanı haline getirilmesi üzerine, savaşan ordularının arka emniyetini sağlamak; erkekleri cephede olan kadın, yaşlı ve çocuklardan müteşekkil şehir ve köyleri korumak için haklı olarak tehcir kararı alınmıştır.

Balkan savaşları nedeniyle yerlerinden kovulan 9 milyonluk nüfusunun 3 milyonunun yollarda Balkan çetelerince imha edilmesi, birkaç milyonunun hastalık ve açlıktan ölmesi ve geri kalanların sefalet içinde İstanbul ve Anadolu’ya sığınmasından sonra Osmanlının aldığı tehcir kararı yeni bir Balkan Faciası yaşanmasının önüne geçilmesini amaçlamıştır. Bu nedenlerle tehcir kararı açıkça zaten bir çok cephede savaşan bir devlet ve millet için vatan savunmasından ibarettir.

1916 yılı ortalarına kadar Tehcir esnasında işlenen suçlar ile ilgili olarak Osmanlı Devleti tarafından, aralarında mülki ve askeri bürokrasiden kişilerin de yer aldığı 67 kişinin idam cezasına, 524 kişinin hapis cezasına ve 68 kişinin diğer cezalara çarptırılması, 1915 olaylarının soykırım olarak nitelendirilemeyeceğinin delilidir.

O dönem Osmanlı İmparatorluğu merkezinde hatta İstanbul dahil işgal bölgelerinde görev yapan yabancı diplomatlar ve askeri yetkililer ile yabancı gözlemcilerin kendi ülkelerine gönderdikleri raporlar, soykırım mağdurlarının Ermeniler değil Türkler olduğunu açıkça göstermektedir.

SÖMÜRGECİ HOLLANDA’NIN  KONUŞMAYA HAKKI YOKTUR
Hollanda; 1615-1640 tarihleri arasında Kuzey Amerika’da işlediği Kızılderili katliamının hesabını vermemiştir.

Hollanda koloni askerlerinin 1740’da Jakarta’da bulunan Batavia kentinde 10 gün içinde 10 binden fazla masum Çinliyi katlettikleri unutulmamıştır.

Hollanda, 9 Aralık 1947’de Java adasında (Endonezya) bulunan Rawagede köyünde katledilen silahsız 430 kişinin hesabını vermemiştir.

Köle ticareti yapan Hollanda’nın sömürgelerinde 1 Hollandalıya 200 köle düştüğü hafızalardadır.
Hollanda Barış Gücünün sorumlu olduğu güvenli bölgedeki silahları toplanan 25 000 Boşnak’ı Sırp katillere teslim ederek, 11-22 Temmuz 199e tarihleri arasında  Srebrenica katliamı olarak bilinen  8.373 sivilin  herkesin gözü önünde Sırp katillerce katledilmesinden sorumlu  Hollanda’nın, bu katliamın hesabını vermeden konuşmaya hakkı yoktur.

Tehcir kararı kendi tarihi şartları içinde, siyasetçiler tarafından değil tarihçiler tarafından araştırılması, incelenmesi ve değerlendirilmesi gereken bir konudur.

Bütün bu gerçekler ortada iken Hollanda Temsilciler Meclisi’nde alınan karar tamamıyla siyasi niteliklidir.

HOLLANDA’DA İSLAMOFOBİ TÜRKKOFOBİYE DÖNÜŞMEKTEDİR

Kararın; Hollanda’daki toplumsal ve siyasal değişimlerle bağlantısını gözden kaçırmamak gerekir.

Hollanda’da göçmen karşıtı olarak başlayan popülist politikalar,  takip eden partilere karşı ilginin yükselmesindeki bilinçaltı faktörler görmezlikten gelinemez.

Göçmenleri hedef alan ve devlet politikası olarak uygulanan “azınlıklar politikası” İslam dinini ve ülkede yaşayan başta Türkler olmak üzere tüm Müslümanları hedef almıştır.

AGİT verilerine göre; Hollanda’da  2015 yılında işlenen  5.288 nefret suçunun 2. 215’i ırkçı ve yabancı düşmanlığı olarak gerçekleşmiştir.

Nitekim; Eurobarometer, 2015 ayrımcılık raporunda Hollanda’da etnik kökene dayalı ayrımcılığın yaygın olduğunu düşünenlerin oranının % 84’e yükseldiğini tespit etmiştir.

Türkiye’nin AB’ne üyeliğini tehdit olarak gördüklerini eklemek gerekir.

Bu nedenle söz konusu karar, Türkiye’yi Avrupa Birliği’ne almamak için girişilen yeni siyasi hamlelerden de biridir.

Bu kararla İslamofobi Türkofobiye dönüşmektedir.

450 binden fazla Türk’ün yaşadığı Hollanda’da, böyle bir karar alınmasının başka bir izahı yoktur.

Kararın; 21 Martta yapılacak yerel seçimler öncesinde alınmış olması, yabancı düşmanlığı ve ırkçılığın seçim malzemesi olarak kullanılacağını göstermektedir.

Sonuç olarak, karar örtülü bir savaş ilanı niteliğindedir.

Şu andan itibaren Hollanda’da yaşayan Türkler Hollanda ırkçıları için açık bir hedeftir.

Yaşanacak her acı olayın sorumlusu Hollanda Temsilciler  Meclisi ve Hollanda Hükümeti olacaktır.

Türkiye Hollanda ile ilişkilerini yeniden gözden geçirmelidir.

Türkiye; Suriyeli mültecilerin Batı ülkelerine girmesini önlemeye ilişkin yapılan anlaşmayı derhal tek taraflı iptal etmelidir.

BASK olarak; Hollanda’yı ve hortlatılmak istenen haçlı zihniyetini şiddetle telin ediyoruz.

Tehcir ve Ermeni katliamlarında hayatını kaybedenleri rahmetle anıyoruz.

BASK BASIN BÜROSUSayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.

Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
...
..
"Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu - Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu | http://bask.org.tr/Tum Hakları Saklıdır. ©2002 - 2019
http://bagimsizyapiimarsen.org.tr/BASK http://bdvs.org.tr/BASK http://http://www.bagimsizhabersen.org.tr/index.php/ BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bagimsizegitimsen.org.tr/BASK http://and-sen.org/BASK http://www.bagimsizsaglik-sen.org.tr/ BASK http://www.bagimsizburosen.org.tr/ BASK http://www.becsen.org.tr/ BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/ BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK