Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu - Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
    Sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz   Facebook   Instagram   Twitter   YouTube
Kategori : KONFEDERASYONDAN
Haberin Tarihi :   25 Mart 2019 - 21:34

BASK, KDK BAŞKANI ŞEREF MALKOÇ’U ZİYARET ETTİ

Büyüt
Küçült
BASK, KDK BAŞKANI ŞEREF MALKOÇ’U  ZİYARET

BASK, KDK BAŞKANI ŞEREF MALKOÇ’U  ZİYARET ETTİ

BASK Yönetim Kurulu; 9/10 Şubat 2019 tarihlerinde gerçekleşen VI. Olağan Genel Kurul sonrası  yeni çalışma döneminde örgütlenme  yanısıra sivil toplum kuruluşları ile kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret etmeye devam ediyor.

Genel Başkan Bayram ZENGİN başkanlığındaki BASK Heyeti, 25 Mart 2019 Pazartesi  günü  Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık) Başkanı Şeref MALKOÇ’u makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan BASK Genel Başkanı Bayram ZENGİN; Kamu Denetçiliği Kurumunun memurlar için büyük önem taşıdığını, yargıya gitmeye gerek kalmadan sorunların çözülebilecek noktaya gelmesinin memnuniyet verici olduğunu, Kurum kararlarının hukuki açıdan da güçlü belge özelliği taşıdığını, Kurum çalışma ve kararlarından gurur duyduklarını belirterek Başkan Malkoç’a teşekkür etti.

BASK Heyetinin ziyaretinden onur duyduğunu söyleyen KDK Başkanı Şeref MALKOÇ;  Kurum Kanununun çıkarılmasında büyük zorluklarla karşılaşıldığını, “alternatif yargı” olarak nitelendirilerek karşı çıkıldığını, Avrupa ülkelerine göre Kurumun çok geç hayata geçtiğini, Kurumun idare nezdinde halkın avukatlığını yaptığını ifade etti.

Başkan MALKOÇ, Kurum Kararlarının tavsiye niteliğinde olmasına rağmen dostane çözüm olarak % 70 oranında uygulandığını, AB ülkelerinde bu oranın % 80 olduğunu, kuruluşun üzerinden 7 yıl geçmesine rağmen önemli bir başarı yakaladıklarını, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararlarını da dikkatle takip ederek karar verdiklerini, 2018 yılında 18 000 başvuru aldıklarını, tamamına yakınının karara bağlandığını anlattı.

BASK heyetinin  ziyaretinde Konfederasyonumuz ve Bağımsız Yapı-İmar Sen Genel Başkan Bayram ZENGİN’in yanı sıra Genel Sekreter ve AES Genel Başkanı M. Alper ÖĞRETİCİ, Genel Mali Sekreter ve Bağımsız Enerji-Sen Genel Başkanı Hanife YAZAR, Genel Eğitim Sekreteri ve BATOÇ-SEN Genel Başkanı Erdal BAYRAM, Bağımsız Büro-Sen Genel Başkanı Remzi KIZILKAYA, Genel  Sosyal İşler Sekreteri ve Bağımsız Büro-Sen Genel Sekreteri Necdet AKTAŞ, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri ve Bağımsız Haber-Sen Genel Sekreteri Ümit Taner BUĞDAYCI ile Bağımsız Yapı İmar-Sen Genel Sekreteri Naciye ŞENGÜN hazır bulundu.Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.

Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
...
..
"Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu - Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu | http://bask.org.tr/Tum Hakları Saklıdır. ©2002 - 2020
http://bagimsizyapiimarsen.org.tr/BASK http://bdvs.org.tr/BASK http://http://www.bagimsizhabersen.org.tr/index.php/ BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bagimsizegitimsen.org.tr/BASK http://www.bagimsizsaglik-sen.org.tr/ BASK http://www.bagimsizburosen.org.tr/ BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/ BASK http://bask.org.tr/BASK