Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu - Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
    Sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz   Facebook   Instagram   Twitter   YouTube
Kategori : KONFEDERASYONDAN
Haberin Tarihi :   26 Ağustos 2019 - 23:06

BAĞIMSIZ SAĞLIK-SEN KOCAELİ ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

Büyüt
Küçült
BAĞIMSIZ SAĞLIK-SEN KOCAELİ ŞUBE GENEL KURULU

BAĞIMSIZ SAĞLIK-SEN KOCAELİ ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

Bağımsız Sağlık-Sen Kocaeli Şubesinin 2. Olağan Genel Kurul Toplantısı 25 Ağustos Pazar günü şube hizmet binasında yapıldı.

Toplantıya, BASk Genel Başkanı Bayram Zengin, BASK Genel Sekreteri ve AES Genel Başkanı M. Alper Öğretici, Bağımsız Sağlık-Sen Genel Sekreteri İsmail kantar ve BATOÇ-SEN Genel Hukuk Sekreteri Burhan Gülrenk de katıldı.

Genel kurula bağımsız Sağlık-Sen üyeleri de yoğun ilgi gösterdi.

Katılımın yüksek olduğu genel kurul toplantısında Divan Başkanlığına Bayram Zengin, katip üyeliklerine ise M. Alper Öğretici ve İsmail Kantar seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra konuşan Şube Başkanı Sami Ayyıldız; siyasi sendikacılığa prim vermediklerini, kimsenin ön ve arka bahçesi olmadıklarını, üyelerinin hak ve çıkarlarını koruma ve geliştirmeyi öncelediklerini, üyelerinin desteği ile üst üste 4 kez Kocaeli Tıp Fakültesi Hastanesinde yetki aldıklarını belirtti. “Dişimizle tırnağımızla, kendimizin ve üyelerimizin gücüyle bugünlere geldik” diyen Ayyıldız kendilerine verilen destekten dolayı sendika üyelerine, birlikte çalıştığı yönetim kurulu üyelerine ile temsilcilere teşekkür etti.

Genel kurulda söz alan BASK Genel Sekreteri ve AES Genel Başkanı Öğretici; Kcaeli’de Bağımsız Sağlık Sen’in yakaladığı başarının  ekip çalışmasının ürünü olduğunu vurgulayarak, şimdi sıra diğer kurumlarda ve diğer hizmet Kollarındaki işyerlerinde de yetki almadadır. Şube başkanlığı yanı sıra BASK İl Temsilciliği görevini yürüten Sayın Ayyıldız’ın yeri başarılara imza atacağına inanıyorum. Kocaeli’de hızlı bir gelişme gösteren Anadolu Eğitim Sendikasının da aynı başarılara imza atma kararlılığında olduğunu, bunun için gereken çalışmaların yürütüldüğünü belirten Öğretici, “Kamu görevlilerini siyasi sendikacılığın pençesinden kurtarmaya, insan onuruna yaraşır bir hayat sürmeleri için yetkili senidka olmak ve toplu pazarlık masasında yer alarak toplu sözleşmenin nasıl yapılcağını herkese göstermeye  kararlıyız” dedi.

Bağmızsız Sağlık-Sen Genel Sekreteri İsmail Kantar da rahatsızlığı nedeni ile genel kurula katılamaya genel başkan Mehmet Bayraktar’ın selam ve tebriklerini ileterek başladığı konuşmasına Kocaeli şubesi ile gurur duyduklarını, çalışmalarını örnek gösterdiklerini ifade ederek yeni seçilecek yönetim, denetim ve disiplin kurulu üyelerine başarılar diledi.

Genel kurula hitap eden BASK Genel Başkanı Bayram Zengin ise; toplu sözleşme sürecini özetleyerek, uyuşmazlığın Hakem Kuruluna taşınmasının senaryo olduğunu, Hakem Kurulu kararlarını memurlar ve emeklileri açısından yok hükmünde olduğunu belirtti.

Konuşmalardan sonra yapılan seçimlerde Yönetim kurulu asil üyeliklerine Sami Ayyıldız, Reşat Öktem, Uğur Öcal, Gamze Güven Şahin, Songül Toy Bora, Bilgen Aydın ve Cengiz Uzun , yedek üyeliklere se; Serkan Şahin, Hasan Cavlak, Tuncay Elbir,  Mahmut Demirkol, Nihat Topbaş, Yakup Çelik ve Erkan Ünaldı seçildi.

Denetleme Kurulu asıl üyeliklerine Serkan Ankun, Abdulkadir Yıldız ve Sezgin Sevilmiş, yedek üyeliklerine Selma Uzun, Zeki Bingöl ve Fahri Çiğdemoğlu;

Disiplin kurulu asıl üyeliklerine Nebahat Öcal, Şaban Arlı ve Rıfat Olgun, yedek üyeliklere ise  Şahin Çelik, Olgun Kahveci ve Mehmet Çevik seçildi.

Genel kurul söz alan üyelerin konuşmaları ile sona erdi.Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.

Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
...
..
"Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu - Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu | http://bask.org.tr/Tum Hakları Saklıdır. ©2002 - 2020
http://bagimsizyapiimarsen.org.tr/BASK http://bdvs.org.tr/BASK http://http://www.bagimsizhabersen.org.tr/index.php/ BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bagimsizegitimsen.org.tr/BASK http://www.bagimsizsaglik-sen.org.tr/ BASK http://www.bagimsizburosen.org.tr/ BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/ BASK http://bask.org.tr/BASK