Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu - Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
    Sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz   Facebook   Instagram   Twitter   YouTube
Kategori : KONFEDERASYONDAN
Haberin Tarihi :   11 Nisan 2019 - 10:04

17. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜMÜZ KUTLU OLSUN.

Büyüt
Küçült
17. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜMÜZ KUTLU

 

BASK 17 YAŞINDA.

11 Nisan 2019.

Konfederasyonumuzun kuruluşunun 17. yıl dönümü.

3 Nisan 2002 tarihinde kurulan ve siyasi partilerin vesayetini reddederek bağımsız sendikacılığı ilke edinen 7 sendika  11 Nisan 2002 tarihinde bir araya gelerek Ankara Valiliğine kuruluş dilekçelerini verip, kısa adı BASK olan Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonunu kurdular.

17 yıl önce bağımsız sendikacılık mücadelesini zorunlu kılan şartlar, bugün daha da ağırlaşarak devam ediyor.

Hükümetle toplu pazarlığa oturan sendika ve konfederasyonların sendikal hareketi getirdiği nokta, bağımsız sendikacılık anlayışına olan ihtiyacı çok daha net bir şekilde ortaya koyuyor. 

Aradan geçen 17 yıllık süre yandaş sendikacılıkla, güdümlü sendikacılıkla, arka bahçe sendikacılığıyla, ideolojik sendikacılıkla mesafe alınamayacağını, yeni haklar almak şöyle dursun kazanılmış hakların bile korunamayacağını açıkça göstermiştir.

17 YILLIK GÜVEN, 17 YILLIK KARŞILIKSIZ SEVGİ

Elbette aradan geçen 17 yıllık süre;  BASK’a gösterilen 17 YILLIK GÜVEN, 17 YILLIK KARŞILIKSIZ SEVGİ demek.

Bu güvenin artarak devam etmesi en büyük mutluluğumuz.

Ve bu güvenin artarak devam etmesi en büyük sorumluluğumuz.

11 Nisan 2002 tarihinde 7 sendika ile yola çıkan BASK, kuruluşunun 17. yılında 12 sendika ile yoluna devam ediyor.

(Alfabetik sırayla) AES (Anadolu Eğitim Sendikası), Bağımsız Büro-Sen, Bağımsız Diyanet-Sen, Bağımsız Eğitim-Sen, Bağımsız Enerji-Sen, Bağımsız Haber-Sen, Bağımsız Kültür Sanat-Sen, Bağımsız Sağlık-Sen, BATOÇ-SEN, BUSEN, Bağımsız Yapı İmar-Senve Bağımsız Yerel Hizmet-Sen ile yeni ufuklara yelken açıyoruz.

12 sendikamız ile aydınlık geleceğe yürüyoruz.

Bize 17 yıldır gösterilen karşılıksız ve beklentisiz güvenden dolayı başta sendikalarımızın genel başkanları, yönetim kurulu üyeleri ve her seviyedeki temsilcileri olmak üzere tüm üyelerimize şükran borçluyuz.

Bu günlere gelmemize katkıda bulunan, aramızda bir dakika bile kalıp ayrılanlar dahil, herkese teşekkür ediyor, emekli olanlara uzun ve sağlıklı bir ömür, vefat ederek aramızdan ayrılan arkadaşlarımıza da Cenab-ı Hak’tan rahmet ve mağfiret diliyoruz.

17. yıl dönümümüz, kamu görevlilerinin aileleriyle birlikte insanca hayat sürebilecekleri bir gelecek için hayırlı olsun.

Ve 17. yıl dönümümüz, başlattığımız büyük ve onurlu yürüyüşümüzün zaferinin müjdecisi olsun.

17. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜMÜZ KUTLU OLSUN.

 Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.

Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
...
..
"Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu - Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu | http://bask.org.tr/Tum Hakları Saklıdır. ©2002 - 2020
http://bagimsizyapiimarsen.org.tr/BASK http://bdvs.org.tr/BASK http://http://www.bagimsizhabersen.org.tr/index.php/ BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bagimsizegitimsen.org.tr/BASK http://www.bagimsizsaglik-sen.org.tr/ BASK http://www.bagimsizburosen.org.tr/ BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/ BASK http://bask.org.tr/BASK