Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu - Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
    Sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz   Facebook   Instagram   Twitter   YouTube
Kategori : KONFEDERASYONDAN
Haberin Tarihi :   18 Nisan 2020 - 01:06

15 MAYISTAKİ ÜYE SAYI TESPİTLERİ 15 TEMMUZA ERTELENDİ

Büyüt
Küçült
15 MAYISTAKİ  ÜYE SAYI TESPİTLERİ 15 TEMMUZA

15 MAYISTA YAPILMASI GEREKEN SENDİKA ÜYE SAYILARI BELİRLEMELERİ 15 TEMMUZA ERTELENDİ

Bilindiği gibi kamu görevlileri sendikalarının üye sayıları ve yetkili sendikaların belirlenme işlemleri her yıl 15 Mayıs tarihi itibarıyla belirlenmekte ve Temmuz ayının ilk haftasında Resmi Gazetede yayımlanmaktaydı.

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler çerçevesinde bazı kanunlarda öngörülen tarihlerde süre uzatımı ve toplantıların ertelenmesi gündeme gelmişti.

Nitekim TBMM’de kabul edilen 7244 sayılı Yeni Koronavirüs (Covıd-19) Salgınının Ekonomik ve Sosyal Hayata Etkilerinin Azaltılması Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun 17 Nisan 2020 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Söz konusu 7244 sayılı Kanunun 2/h maddesi şöyle:

h) 25/6/2001 tarihli ve 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununun 30 uncu maddesinin ikinci fıkrasının (a) bendinde öngörülen tespit 2020 yılı için 15 Temmuz 2020 tarihi esas alınarak gerçekleştirilir ve en geç 31 Temmuz 2020 tarihine kadar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına gönderilir. Aynı fıkranın (b) bendi uyarınca yapılacak tespit ise 15 Temmuz 2020 tarihi esas alınarak yapılır ve Eylül ayının ilk haftasında Resmi Gazetede yayımlanır. Bu süreleri 15 Mayıs 2021 tarihine kadar uzatmaya Cumhurbaşkanı yetkilidir.”

Bu durumda;

1.     15 Temmuzda kurumlarda yapılacak sendika üye sayıları tespiti 15 Temmuz 2020 tarihine ertelendi.

2.     Kamu kurum ve kuruluşları üye sayılarına ilişkin tutanakları 30 Temmuz 2020 tarihine kadar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bildirilecek.

3.     Sendikaların üye sayıları Eylül ayının ilk haftasında Resmi Gazetede yayımlanacak.

Hatırlayalım ki, 15 Temmuz tarihinde yapılacak tespitlerde,

-        İşyerlerine yetkili sendikalar,

-        Kurumlarda yetkili sendikalar,

-        Hizmet kollarında yetkili sendikalar belirlenecek.

Dikkatlerden kaçmaması gereken bir husus, Cumhurbaşkanı bu süreleri 15 Mayıs 2021 tarihine, yani bir yıl sonraya erteleyebilecek.

BASK il temsilcileri ile sendikalarımızın yönetim kurulları, il/ilçe temsilcileri ile işyeri temsilcileri, çalışmalarını bu takvime göre yürütmeleri konusunda bilgilendirildi.Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.

Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
...
..
"Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu - Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu | http://bask.org.tr/Tum Hakları Saklıdır. ©2002 - 2020
http://bagimsizyapiimarsen.org.tr/BASK http://bdvs.org.tr/BASK http://http://www.bagimsizhabersen.org.tr/index.php/ BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bagimsizegitimsen.org.tr/BASK http://www.bagimsizsaglik-sen.org.tr/ BASK http://www.bagimsizburosen.org.tr/ BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/ BASK http://bask.org.tr/BASK