Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu - Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
    Sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz   Facebook   Instagram   Twitter   YouTube
Kategori : KONFEDERASYONDAN
Haberin Tarihi :   22 Haziran 2018 - 11:00

BASK'IN MİSYONU

Büyüt
Küçült
BASKIN

BASK'IN MİSYONU


25 Haziran 2001 tarihinde TBMM’de kabul edilerek yasalaşan 4688 sayılı Kanunun yürürlüğe girmesinden sonra yıllardır sendikal mücadeleyi yürüten sendikalara karşı iştahı kabaran siyasi partiler ve ideolojik guruplar tarafından bir sindirme, susturma ve ele geçirme, yan kuruluş veya öncü güç olarak kullanma operasyonları başlatılmıştır.

Hükümetler ile masaya oturacak suskun, uysal ve sorun yaratmayacak sendikalar arayışı, kimi siyasi partilerin bazı sendika ve konfederasyonları ele geçirmesiyle sonuçlanmıştır.

Sendikaların siyasi zemin üzerinde kurulmuş olmalarının ve sendika üye ve her seviyedeki yöneticilerinin bu ele geçirme ve sendikaları yandaş veya arka bahçe haline getirme operasyonlarına gönüllü katkı verdiği bir sır değildir.

Bu sendika ve konfederasyonların yüzbinleri arkasına aldığı da bir gerçektir.

Gelinen nokta itibariyle; 2002 yılında yapılan ilk toplu görüşmeden bu yana 16 yıl geçmiş olmasına rağmen memurların temel sorunları çözüme kavuşamamıştır.

Her yıl sadece bir sorun çözülmüş olsaydı bile, bu güne kadar 16 sorun ortadan kalkmış olacaktı.

Ama memurlar devasa sorunlara rağmen, hala “kazanım” hikayeleri ile avutulmaya devam edilmektedir.

Dahası; yeni haklar almak bir yana, kazanılmış haklarımız da budanmakta ve gasp edilmekte, ne yazık ki memurlar tarafından yetki verilen sendika ve konfederasyonlar da  bu gaspa ortak olmak veya seyretmekle kendilerine görevli saymaktadır.

Sendikal mücadelede önemli olan doğru yapılarda, kararlılıkla sendikal mücadeleyi yürütmektir.

Bu noktada bağımsız sendikacılığın önemi ortaya çıkmaktadır.

Geçmişte yapılan ve hala devam eden yanlışlardan ve eksikliklerden ders alarak; siyasi partilerin vesayetine ve boyunduruğuna karşı çıkan, piyon ve payanda olmayan, gücünü çalışanlardan alan ve bağımsızlık temelinde BASK çatısı altında toplanan sendikalar, memurların hak arama ve hak alma mücadelesini omuzlayarak, 11 Nisan 2002 tarihinde onurlu bir yürüyüş başlatmışlardır.

Sorunların çözümü Her gün safların daha da sıklaşarak devam ettiği bu onurlu yürüyüşün başarısıyla mümkündür.

BASK ve bağlı sendikaların yürüttüğü bu onurlu yürüyüşe omuz verenleri kutluyor, haklı mücadeleleri için başarılar diliyoruz.

Bu çerçevede BASK olarak MİSYONUMUZ;

 

 

 

MİSYONUMUZ;

Kamu görevlilerine aile sorumluklarını yerine getirebilecekleri; omuzlarına yüklenen mesleki, teknik, hukuki ve mali sorumluluğa denk düşecek bir ücret  ve çağdaş çalışma koşulları sağlanması,

Dezavantajlı grupların toplumsal hayata entegre edilmesi,

Örgütlenme, toplu pazarlık, grev, siyasete ve yönetime katılma haklarını içeren sendikal hakların bir bütün halinde hayata geçirilmesi,

Çalışma hayatına ilişkin kararların alınması, uygulanması ve denetlenmesi aşamalarında katılım sağlanması;

Kamuda yönetişim ilkesinin hayata geçirilmesinin sağlanması için mücadele etmektir.Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.

Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
...
..
"Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu - Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu | http://bask.org.tr/Tum Hakları Saklıdır. ©2002 - 2019
http://bagimsizyapiimarsen.org.tr/BASK http://bdvs.org.tr/BASK http://http://www.bagimsizhabersen.org.tr/index.php/ BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bask.org.tr.tr/BASK http://bagimsizegitimsen.org.tr/BASK http://www.bagimsizsaglik-sen.org.tr/ BASK http://www.bagimsizburosen.org.tr/ BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/BASK http://bask.org.tr/ BASK http://bask.org.tr/BASK